گزارش تصویری
 • چاپ مقاله « ایران ، چالشی برای نفوذ آمریکا درخاورمیانه»
  روزنامه " تیناکاران " Thinakaran مورخ بیست و چهارم دیماه اقدام به چاپ مقاله ای تحت عنوان ایران ، چالشی برای نفوذ آمریکا در خاورمیانه نموده است

 • مقاله "خودکشی که آمریکا مرتکب شد "
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ بیست و یکم دیماه و به مناسبت اولین سیلی جمهوری اسلامی به آمریکا به دنبال ترورشهید قاسم سلیمانی ، اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان خودکشی که ایالات متحده مرتکب شد نموده است .

 • ترجمه وچاپ کتاب « رفیق خوشبخت ما » به زبان تامیل
  به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سریلانکا و به مناسبت اولین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی کتاب « رفیق خوشبخت ما » به زبان تامیل ترجمه وچاپ کتاب گردید .

 • زندگینانه آیت الله مصباح یزدی
  سایت « صلح » مورخ پانزدهم دیماه و درپی ارتحال آیت الله مصباح یزدی ، اقدام به نشر زندگینامه ایشان به زبان « تامیل » نموده است .

 • چاپ مقاله " شهید قاسم سلیمانی ، هویت بی نظیرایرانی "
  روزنامه " تیناکاران " Thinakaranمورخ پانزدهم دیماه و به مناسبت اولین سالگرد شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی اقدام به چاپ مقاله ای تحت عنوان شهید قاسم سلیمانی ، هویت بی نظیر ایرانی نموده است

 • مقاله « دستاورد شگفت انگیز ایران در ساخت واکسن کرونا »
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ دهم دیماه ودرپی اعلام خبر دستاوردهای جدید جمهوری اسلامی ایران درزمینه مقابله با ویروس کرونا اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان دستاورد شگفت انگیز ایران در ساخت واکسن کرونا نموده است .

 • مقاله " جشن کریسمس در ایران "
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ چهارم دیماه به مناسب کریسمس اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان جشن کریسمس در ایران نموده است .

 • مقاله " یلدا ، جشن طولانی شب "
  وبلاگ تامیل زبان " تودو " Thoothu مورخ سی ام آذر ماه و هم زمان با شب یلدا اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان " یلدا ، جشن طولانی شب " نموده است

 • مقاله "یلدا ، جنبه دیگری از فرهنگ فارسی "
  وبلاگ سینهالی زبان " سنادیشا " sandesaya مقارن با شب یلدا اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان یلدا ، جنبه دیگری از فرهنگ فارسی نموده است .

 • مقاله "برنامه موشکی ایران قابل مذاکره نیست "
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ بیست و هشتم آذر ماه اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان برنامه موشکی ایران قابل مذاکره نیست نموده است .

صفحه اصلی > نمایش اخبار سایت 


  چاپ        ارسال به دوست

مقاله

مقاله " یلدا ، جشن طولانی شب "

وبلاگ تامیل زبان " تودو " Thoothu  مورخ سی ام آذر ماه و هم زمان با شب یلدا اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان " یلدا ، جشن طولانی شب " نموده است 

در ابتدای مقاله آمده ؛ درتقویم ایرانیان هیچ کمبودی درخصوص تنوع جشنواره ها وجود ندارد در کنارانواع مناسبت ها وآئین های مذهبی ودینی ، جشنواره های متعدد سنتی و ملی نیز هستند که تا به امروز حفظ شده که یکی از این جشن های ملی ، جشنواره شب یلدا  است که به آن شب چله نیز می گویند که مصادف با شب بیستم تا بیستو یکم دسامبر ومقارن با طولانی ترین شب سال درتقویم ایرانیان می باشد ، آنها درداخل ایران و حتی در سراسر جهان  با اشتیاق در انتظار این رویداد هستند .

مقاله درادامه ؛ اشاره کوتاهی به معنی یلدا نموده و سپس به ارایه توضیحاتی درخصوص برگزاری این مراسم درایران پرداخته و بیان داشته هر ساله در بیستم دسامبر مقارن با روزی است که پاییزدرتقویم ایرانیان به پایان می رسد و زمستان آغاز می شود و شب آن طولانی ترین شب سال است . مهمترین خصلت برگزاری شب یلدا که منحصر به فرد نیز هست ، جمع شدن تمام اعضای خانواده در کنار بزرگترها می باشد و این فرصتی را برای همه کسانی که زندگی پرمشغله ای دارند فراهم می کند تا بتوانند در کنار هم به عنوان جمع یک خانواده ساعاتی درکنار هم باشند . دراین شب برنامه حافظ و شاهنامه خوانی ، بیان خاطرات و همچنین استفاده از آجیل و انواع میوه به خصوص انار و هندوانه در زمره برنامه اصلی مراسم شب یلدا محسوب می شود .


١٥:٤٢ - جمعه ٥ دی ١٣٩٩    /    شماره : ٧٦٢٢٨٩    /    تعداد نمایش : ٢١٩خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 164821 | بازدید امروز : 94 | کل بازدید : 653763 | بازدیدکنندگان آنلاين : 1 | زمان بازدید : 1.7921