گزارش تصویری
 • چاپ مقاله « ایران ، چالشی برای نفوذ آمریکا درخاورمیانه»
  روزنامه " تیناکاران " Thinakaran مورخ بیست و چهارم دیماه اقدام به چاپ مقاله ای تحت عنوان ایران ، چالشی برای نفوذ آمریکا در خاورمیانه نموده است

 • مقاله "خودکشی که آمریکا مرتکب شد "
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ بیست و یکم دیماه و به مناسبت اولین سیلی جمهوری اسلامی به آمریکا به دنبال ترورشهید قاسم سلیمانی ، اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان خودکشی که ایالات متحده مرتکب شد نموده است .

 • ترجمه وچاپ کتاب « رفیق خوشبخت ما » به زبان تامیل
  به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سریلانکا و به مناسبت اولین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی کتاب « رفیق خوشبخت ما » به زبان تامیل ترجمه وچاپ کتاب گردید .

 • زندگینانه آیت الله مصباح یزدی
  سایت « صلح » مورخ پانزدهم دیماه و درپی ارتحال آیت الله مصباح یزدی ، اقدام به نشر زندگینامه ایشان به زبان « تامیل » نموده است .

 • چاپ مقاله " شهید قاسم سلیمانی ، هویت بی نظیرایرانی "
  روزنامه " تیناکاران " Thinakaranمورخ پانزدهم دیماه و به مناسبت اولین سالگرد شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی اقدام به چاپ مقاله ای تحت عنوان شهید قاسم سلیمانی ، هویت بی نظیر ایرانی نموده است

 • مقاله « دستاورد شگفت انگیز ایران در ساخت واکسن کرونا »
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ دهم دیماه ودرپی اعلام خبر دستاوردهای جدید جمهوری اسلامی ایران درزمینه مقابله با ویروس کرونا اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان دستاورد شگفت انگیز ایران در ساخت واکسن کرونا نموده است .

 • مقاله " جشن کریسمس در ایران "
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ چهارم دیماه به مناسب کریسمس اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان جشن کریسمس در ایران نموده است .

 • مقاله " یلدا ، جشن طولانی شب "
  وبلاگ تامیل زبان " تودو " Thoothu مورخ سی ام آذر ماه و هم زمان با شب یلدا اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان " یلدا ، جشن طولانی شب " نموده است

 • مقاله "یلدا ، جنبه دیگری از فرهنگ فارسی "
  وبلاگ سینهالی زبان " سنادیشا " sandesaya مقارن با شب یلدا اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان یلدا ، جنبه دیگری از فرهنگ فارسی نموده است .

 • مقاله "برنامه موشکی ایران قابل مذاکره نیست "
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ بیست و هشتم آذر ماه اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان برنامه موشکی ایران قابل مذاکره نیست نموده است .

صفحه اصلی > نمایش اخبار سایت 


  چاپ        ارسال به دوست

مقاله

مقاله « سال 2020 میلادی ، سالی فاجعه بار»

وبلاگ انگلیسی زبان " پیام حکمت  " messageofwisdom   مورخ دوازدهم آذر ماه اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان « سال 2020 میلادی ، سالی فاجعه بار »  نموده است .

 درابتدای این مقاله آمده ؛ سال 2020 کاملا سالی فاجعه بار بوده و ما این را اثبات خواهیم کرد اما ابتدا باید یک نکته اساسی را روشن کنیم ، ما مسلمانان  تقویم و سال قمری را مهمتر از تقویم میلادی می دانیم ولی با توجه به سلطه غرب بربسیاری از تحولات ورویدادهای جهانی ، مجبور به استفاده از برخی از الزمات این تسلط از جمله استفاده از تقویم میلادی شده ایم .

مقاله درادامه مطرح نموده ؛ سال 2020 میلادی با وقوع  جنایتی هولناکی که دونالد ترامپ مرتکب آن شد آغاز گشت و آن دستور ترور ژنرال قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس در فرودگاه بغداد در سوم ژانویه بود. این جنایت قابل بخشش و فراموش شدنی نیست وترامپ باید درقبال آن پاسخگو باشد و ایران اسلامی باید هر راهی برای محاکمه این جنایتکار جنگی و همدستان آن را دنبال کند. متاسفانه و در حالی که هنوز این سال به پایان نرسیده ، جنایت هولناکی دیگری اتفاق افتاد و دکتر محسن فخری زاده ، برترین دانشمند و فیزیک دان ایرانی در روز بیست وهفتم نوامبر درحوالی تهران ترور شد. تقریباً مسلم است که اسرائیل و آمریکا در آن سهیم بوده اند. آیا این دو ترامپ و نتانیاهو -  در روزهای آخر عمررژیم ترامپ درتلاش هستند تا جنگی را بر علیه ایران راه بیاندازند ؟

سیاست های آمریکا همچنین مردم سایر نقاط جهان ، چه در ایران ، عراق ، سوریه ، یمن یا لیبی را تحت تأثیر قرار داده این کشور علاوه بر دخالت های نظامی  ، از ابزار تحریم ها استفاه نموده و زندگی صدها میلیون نفر را تحت تأثیر قرار می دهد ، ایران نمونه برجسته آن هست که مردمش تحت تاثیر تحریم های غیرقانونی قرار دارند .

مسئله خیانت به آرمان فلسطین نیز دراین سال رقم خورده است و این موضوع نشان می دهد صرفاً با گفتگو نمی توان جهان را اصلاح کرد. متاسفانه اکثر قریب به اتفاق قربانیان این سیستم ظالمانه و فاسد درجهان مسلمان می باشند بنابراین توده های مسلمان باید دربرابر حاکمان فاسد شان که عوامل امپریالیسم و صهیونیسم هستند قیام کنند. این افراد باید از قدرت اخراج شوند و به زباله دان تاریخ فرستاده شوند .

 البته آمریکایی ها  درسال 2020 و در بعد سیاست داخلی شان نیز زبان زد دنیا شدند وبا توجه به قتل وحشیانه جورج فلوید توسط پلیس این کشور، به عنوان یک جامعه عمیقاً نژادپرست در معرض دید و قضاوت جهانیان قرارگرفتند .

ازدیگر نکات منفی این سال موضوع همه گیری ویروس کرونا در جهان بود که  به یکی از بدترین بحران ها تبدیل شده است . البته دراین سال فشار هندو های افراطی درهند بر مسلمانان را نیز شاهد بوده ایم


١٣:١٢ - چهارشنبه ١٢ آذر ١٣٩٩    /    شماره : ٧٦٠٩٢٦    /    تعداد نمایش : ٢٢١خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 163608 | بازدید امروز : 272 | کل بازدید : 642879 | بازدیدکنندگان آنلاين : 1 | زمان بازدید : 2.3151