گزارش تصویری
 • چاپ مقاله حج ازدیدگاه امام خمینی (ره)
  روزنامه " تیناکاران " مورخ پانزدهم مرداد ماه و به مناسبت ایام حج اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان " حج از دیدگاه امام خمینی " نموده است .

 • نشر الکترونیک کتاب « بچه ها و پیامبر اسلام » به زبان تامیل
  کتاب « بچه ها و پیامبر اسلام » به زبان تامیل ترجمه و به صورت الکترونیکی دراختیار علاقمندان گذاشته شد .

 • ترجمه کامل پیام حج مقام معظم رهبری به زبان « تامیل »
  ترجمه متن کامل پیام حج رهبر معظم انقلاب اسلامی ، به زبان تامیل ازسوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی درسریلانکا انجام شد .

 • مقاله ، حج از دیدگاه امام خمینی
  وبلاگ " تودو " مورخ هفتم مرداد ماه و به مناسبت ایام حج اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان " حج از دیدگاه امام خمینی " نموده است

 • مقاله « با وجود حکومت اسلامی در ایران ، رویای صهیونیست ها تحقق نخواهد یافت »
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ هجدهم تیرماه اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان " با وجود حکومت اسلامی در ایران ، رویای صهیونیست ها تحقق نخواهد یافت " نموده است .

 • جلسه شورای عالی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد
  جلسه شورای عالی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی (10 تیرماه) با حضور اكثريت اعضاي اين شورا در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برگزار شد.

 • مقاله " آیا اینترپل برای دستگیری ترامپ تروریست اقدام خواهد کرد "
  وبلاگ تودو" thoothu مورخ دوازدهم تیر ماه اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان " آیا اینترپل برای دستگیری ترامپ تروریست اقدام خواهد کرد " نموده است .

 • چاپ مقاله " بهایی که ایران برای حکومت اسلامی پرداخته است "
  روزنامه " تیناکاران " Thinakaran به مناسبت هفته باز خوانی حقوق بشر آمریکایی مورخ دوازدهم تیرماه اقدام به چاپ مقاله " بهایی که ایران برای حکومت اسلامی پرداخته است " نموده است .

 • مقاله " منظور از گفتن این که ایران قربانی تروریسم است "
  وبلاگ " تودو " به مناسبت هفته باز خوانی حقوق بشر آمریکایی اقدام به نشر مقاله " منظور از گفتن این که ایران قربانی تروریسم است " نموده است .

 • ترجمه و چاپ کتاب « نقش دانشمندان مسلمان درپیشبرد علوم » به زبان سینهالی
  کتاب « نقش دانشمندان مسلمان درپیشبرد علوم » تالیف شهید مفتح از سوی انجمن حکمت در سریلانکا به زبان « سینهالی » ترجمه و چاپ شد .

آخرین اخبار
چاپ مقاله حج ازدیدگاه امام خمینی (ره)
نشر الکترونیک کتاب « بچه ها و پیامبر اسلام » به زبان تامیل
ترجمه کامل پیام حج مقام معظم رهبری به زبان « تامیل »
مقاله ، حج از دیدگاه امام خمینی
حج رزمایش قدرت در برابر مستکبران است
مقاله « با وجود حکومت اسلامی در ایران ، رویای صهیونیست ها تحقق نخواهد یافت »
جلسه شورای عالی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد
مقاله " آیا اینترپل برای دستگیری ترامپ تروریست اقدام خواهد کرد "
چاپ مقاله " بهایی که ایران برای حکومت اسلامی پرداخته است "
مقاله " منظور از گفتن این که ایران قربانی تروریسم است "
ترجمه و چاپ کتاب « نقش دانشمندان مسلمان درپیشبرد علوم » به زبان سینهالی
فرهنگ مؤثرترین عنصر همگرایی بین ملت‌هاست
مقاله " رهبری با تقوا ، رمز موفقیت انقلاب اسلامی "
مقاله " کشتی های ایرانی از خلیج فارس تا کارائیب "
ترجمه متن کامل ترجمه سخنرانی مقام معظم رهبری در روز قدس « به زبان تامیل »
صفحه اصلی > نمایش اخبار سایت 


  چاپ        ارسال به دوست

مقاله

مقاله " رهبری با تقوا ، رمز موفقیت انقلاب اسلامی "

وبلاگ  " تودو " thoothu  مورخ چهاردهم خرداد و هم زمان با سی ویکمین ساگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) اقدام به نشر مقاله  " رهبری با تقوا ، رمز موفقیت انقلاب اسلامی " نموده است

در این مقاله آمده  ؛ سی ویک سال از درگذشت این مرد بزرگ گذشته ، آیا هنوز یاد او در ذهن میلیون ها نفر زنده مانده است ؟ و سپس ادامه داده ،  امام خمینی انقلاب اسلامی سال 1979 را به پیروزی رساند  و رژیمی بر اساس اسلام در ایران تأسیس کرد اویک روحانی و رهبری با نفوذ بوده و دراوج معنویت قرار داشته و آموزه های مذهبی ، او را به یک رهبر بزرگ تبدیل کرد. شیوه زندگی غیر اشرافی و معمولی او میلیون ها علاقمند را در سراسر جهان را به خود جلب کرد . امام خمینی (ره) زندگی ساده ای را در یک خانه بسیار معمولی گذراند او اگر می خواست می توانست در بهترن اماکن و کاخ های باقیمانده از دوران شاه ایران زندگی کند . او هرگز اجازه نداد كه قدرت و ثروت بر وی مسلط شوند و به همین دلیل است که پس از سه دهه از درگذشت ایشان هنوز توسط میلیون ها انسان در سراسر جهان تحسین می شود ، تمام لذت های دنیوی در نظر اوبی اهمیت بود .

  عشق جاودانه امام خمینی به  قرآن کریم ، رسول گرامی اسلام واهل بیت پیامبر اکرم او را تبدیل به چهره و شخصیت بی نظیری کرده بود او همیشه ودر هرشرایطی مصمم به پیروی از خواست خداوند و رضایت خدای متعال بود و محورقراردادن بیانات و سخنان امام علی علیه‌السلام در نهج البلاغه یکی از مهمترین شیوه های زندگی ایشان بوده ، اغراق نیست اگر گفته شود امام خمینی (ره) یکی از کسانی بود که از  حضرت علی (ع) تقلید کرده و تمام زندگی خود را طبق آموزه های قرآن کریم و پیامبر اسلام شکل داده است .

مقاله ادامه داده  ؛ در زمانی که جهان گرفتار زوال اجتماعی و اخلاقی شد ، امام خمینی (ره) تعالیم خداوند را احیا نمود و معنویت را در مرحله مهمی از تاریخ ارتقا داد و جهان ، امروز اذعان می کند که امام خمینی (ره) رهبر انقلاب اسلامی شخصیتی مذهبی و سیاسی مؤثری نه تنها در ایران ، بلکه در سایر نقاط جهان بوده است

امام خمینی در صحنه بین المللی و جهان اسلام نیز از خویش یادگارهای فروانی به جای گذاشته که مهمترین آن در خصوص حمایت از محرومان ومستضعفان جهان و قضیه فلسطین و ابتکار روز قدس برای مبارزه با رژیم اشغالگر اسرائیل است  و دیگری بازگرداندن روحیه اعتماد به نفس به مسلمین و از همه مهمتر اعتقاد به موضوع وحدت امت اسلامی از طریق ایجاد وحدت بین شیعه وسنی می باشد . مجموعه این خصوصیات فکری و مشخصات فردی توانست از امام خمینی ،رهبری با تقوا و پرهیزگاربسازد تا مهمترین رمزپیروزی رهبری انقلاب اسلامی و ادامه آن باشد .

 

 

 

 


١٣:٠٧ - چهارشنبه ١٤ خرداد ١٣٩٩    /    شماره : ٧٥١٩٥٧    /    تعداد نمایش : ٩٧خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 135364 | بازدید امروز : 368 | کل بازدید : 554228 | بازدیدکنندگان آنلاين : 2 | زمان بازدید : 2.0000