گزارش تصویری
 • چاپ مقاله « ایران ، چالشی برای نفوذ آمریکا درخاورمیانه»
  روزنامه " تیناکاران " Thinakaran مورخ بیست و چهارم دیماه اقدام به چاپ مقاله ای تحت عنوان ایران ، چالشی برای نفوذ آمریکا در خاورمیانه نموده است

 • مقاله "خودکشی که آمریکا مرتکب شد "
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ بیست و یکم دیماه و به مناسبت اولین سیلی جمهوری اسلامی به آمریکا به دنبال ترورشهید قاسم سلیمانی ، اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان خودکشی که ایالات متحده مرتکب شد نموده است .

 • ترجمه وچاپ کتاب « رفیق خوشبخت ما » به زبان تامیل
  به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سریلانکا و به مناسبت اولین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی کتاب « رفیق خوشبخت ما » به زبان تامیل ترجمه وچاپ کتاب گردید .

 • زندگینانه آیت الله مصباح یزدی
  سایت « صلح » مورخ پانزدهم دیماه و درپی ارتحال آیت الله مصباح یزدی ، اقدام به نشر زندگینامه ایشان به زبان « تامیل » نموده است .

 • چاپ مقاله " شهید قاسم سلیمانی ، هویت بی نظیرایرانی "
  روزنامه " تیناکاران " Thinakaranمورخ پانزدهم دیماه و به مناسبت اولین سالگرد شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی اقدام به چاپ مقاله ای تحت عنوان شهید قاسم سلیمانی ، هویت بی نظیر ایرانی نموده است

 • مقاله « دستاورد شگفت انگیز ایران در ساخت واکسن کرونا »
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ دهم دیماه ودرپی اعلام خبر دستاوردهای جدید جمهوری اسلامی ایران درزمینه مقابله با ویروس کرونا اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان دستاورد شگفت انگیز ایران در ساخت واکسن کرونا نموده است .

 • مقاله " جشن کریسمس در ایران "
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ چهارم دیماه به مناسب کریسمس اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان جشن کریسمس در ایران نموده است .

 • مقاله " یلدا ، جشن طولانی شب "
  وبلاگ تامیل زبان " تودو " Thoothu مورخ سی ام آذر ماه و هم زمان با شب یلدا اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان " یلدا ، جشن طولانی شب " نموده است

 • مقاله "یلدا ، جنبه دیگری از فرهنگ فارسی "
  وبلاگ سینهالی زبان " سنادیشا " sandesaya مقارن با شب یلدا اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان یلدا ، جنبه دیگری از فرهنگ فارسی نموده است .

 • مقاله "برنامه موشکی ایران قابل مذاکره نیست "
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ بیست و هشتم آذر ماه اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان برنامه موشکی ایران قابل مذاکره نیست نموده است .

صفحه اصلی > نمایش اخبار سایت 


  چاپ        ارسال به دوست

مقاله

مقاله " رهبری با تقوا ، رمز موفقیت انقلاب اسلامی "

وبلاگ  " تودو " thoothu  مورخ چهاردهم خرداد و هم زمان با سی ویکمین ساگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) اقدام به نشر مقاله  " رهبری با تقوا ، رمز موفقیت انقلاب اسلامی " نموده است

در این مقاله آمده  ؛ سی ویک سال از درگذشت این مرد بزرگ گذشته ، آیا هنوز یاد او در ذهن میلیون ها نفر زنده مانده است ؟ و سپس ادامه داده ،  امام خمینی انقلاب اسلامی سال 1979 را به پیروزی رساند  و رژیمی بر اساس اسلام در ایران تأسیس کرد اویک روحانی و رهبری با نفوذ بوده و دراوج معنویت قرار داشته و آموزه های مذهبی ، او را به یک رهبر بزرگ تبدیل کرد. شیوه زندگی غیر اشرافی و معمولی او میلیون ها علاقمند را در سراسر جهان را به خود جلب کرد . امام خمینی (ره) زندگی ساده ای را در یک خانه بسیار معمولی گذراند او اگر می خواست می توانست در بهترن اماکن و کاخ های باقیمانده از دوران شاه ایران زندگی کند . او هرگز اجازه نداد كه قدرت و ثروت بر وی مسلط شوند و به همین دلیل است که پس از سه دهه از درگذشت ایشان هنوز توسط میلیون ها انسان در سراسر جهان تحسین می شود ، تمام لذت های دنیوی در نظر اوبی اهمیت بود .

  عشق جاودانه امام خمینی به  قرآن کریم ، رسول گرامی اسلام واهل بیت پیامبر اکرم او را تبدیل به چهره و شخصیت بی نظیری کرده بود او همیشه ودر هرشرایطی مصمم به پیروی از خواست خداوند و رضایت خدای متعال بود و محورقراردادن بیانات و سخنان امام علی علیه‌السلام در نهج البلاغه یکی از مهمترین شیوه های زندگی ایشان بوده ، اغراق نیست اگر گفته شود امام خمینی (ره) یکی از کسانی بود که از  حضرت علی (ع) تقلید کرده و تمام زندگی خود را طبق آموزه های قرآن کریم و پیامبر اسلام شکل داده است .

مقاله ادامه داده  ؛ در زمانی که جهان گرفتار زوال اجتماعی و اخلاقی شد ، امام خمینی (ره) تعالیم خداوند را احیا نمود و معنویت را در مرحله مهمی از تاریخ ارتقا داد و جهان ، امروز اذعان می کند که امام خمینی (ره) رهبر انقلاب اسلامی شخصیتی مذهبی و سیاسی مؤثری نه تنها در ایران ، بلکه در سایر نقاط جهان بوده است

امام خمینی در صحنه بین المللی و جهان اسلام نیز از خویش یادگارهای فروانی به جای گذاشته که مهمترین آن در خصوص حمایت از محرومان ومستضعفان جهان و قضیه فلسطین و ابتکار روز قدس برای مبارزه با رژیم اشغالگر اسرائیل است  و دیگری بازگرداندن روحیه اعتماد به نفس به مسلمین و از همه مهمتر اعتقاد به موضوع وحدت امت اسلامی از طریق ایجاد وحدت بین شیعه وسنی می باشد . مجموعه این خصوصیات فکری و مشخصات فردی توانست از امام خمینی ،رهبری با تقوا و پرهیزگاربسازد تا مهمترین رمزپیروزی رهبری انقلاب اسلامی و ادامه آن باشد .

 

 

 

 


١٣:٠٧ - چهارشنبه ١٤ خرداد ١٣٩٩    /    شماره : ٧٥١٩٥٧    /    تعداد نمایش : ٢٨٥خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 154589 | بازدید امروز : 190 | کل بازدید : 600602 | بازدیدکنندگان آنلاين : 2 | زمان بازدید : 1.4375