گزارش تصویری
 • بزرگداشت سپهبد شهید قاسم سلیمانی
  بزرگداشت سردار سرافراز اسلام ، سپهبد قاسم سلیمانی مورخ هفدهم دیماه درمحل سالن اجتماعات رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد .

 • حضورنماینده مقام معظم رهبری در سریلانکا
  حجت الاسلام محمد رضا حاتم پوری نماینده جدید مقام معظم رهبری درسریلانکا به این کشور سفرکردند .

 • نمایش فیلم " چشمه گنجشگ "
  مورخ بیست ونهم آذر ماه فیلم سینمایی " چشمه گنجشگ " به کارگردانی و تهیه کننده گی آقای " پناه برخدا رضایی " با زیر نویس انگلیسی به نمایش گذاشته شد .

 • نمایش فیلم کوتاه " یادگاری "
  فیلم کوتاه " یادگاری " به نویسندگی و کارگردانی و تهیه کننده گی خانم " آذر فرامرزی " مورخ 29 آذر ماه با زیر نویس انگلیسی نمایش داده شد .

 • مسابقه قرآن کریم
  مسابقه قرآن کریم دررشته تلاوت با حضور هشتاد نفر ازقاریان جوان سریلانکایی دردو گروه پسران و دختران ، در محل رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران طی روز های بیست و سوم و بیست چهارم آذر ماه برگزارشد

 • مقاله " شگفتی مهندسی درایران "
  روزنامه " تینا کاران " thinakaran مورخ دوازدهم آذر ماه اقدام به چاپ مقاله ای تحت عنوان" شگفتی مهندسی درایران " نمود و در آن به موضوع ساخت " یخچال " به عنوان یکی دیگر از ابتکارات ایرانیان دردوران گذشته پرداخته است .

 • نمایش فیلم سینمایی « گهواره ای برای مادر »
  مورخ هفتم آذر ماه ؛ فیلم سینمایی « گهواره ای برای مادر » به کارگردانی آقای پناه بر خدا رضایی و نویسندگی آقای حسین مهکام با زیر نویس انگیسی نمایش داده شد .

 • دیدار از مرکز " راهولا " وملاقات با رئیس بخش تاریخ دانشگاه " کالانیا "
  رایزن فرهنگی در مرکز فرهنگی - آئینی " والپولا راهولا " Walpola Rahula با آقای " گالکاندی دهاماناندا " Galkande Dhammananda ملاقات نمود

 • فرهنگ و تمدن ایران درکالج « gateway » معرفی شد
  مورخ پنجم آذر ماه ، رایزن فرهنگی به همراه آقای « آنتونی چیلیا » معاون این کالج و با حضوردر« اتاق تاریخ » به ارایه اقلامی که معرف بخشی از فرهنگ و تمدن ایران می باشد مبادرت نمود .

 • جشنواره دو روزه فیلم درشهر جفنا
  حضور سینمای ایران درشمال سریلانکا ، جشنواره دوروزه فیلم ایران در شهرجفنا برگزارشد .

صفحه اصلی > نمایش اخبار سایت 


  چاپ        ارسال به دوست

مقاله

مقاله « حقوق بشر دراسلام ، دفاع از مظلومان است »

 

وبلاگ تامیل زبان " تودو "  thoothu2018 مورخ 17/5/98 اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان "   حقوق بشر دراسلام ، دفاع از مظلومان است " نمود .

این مقاله برگرفته شده ازدیدگاه های مقام معظم رهبری راجع به حقوق بشراست . نویسنده درابتدا از قول ایشان آورده ؛ ما نیازی به آموزش حقوق بشر از سوی مستکبران نداریم . وسپس ادامه داده که ، غربی ها با همه بی عدالتیکه بر بشر درجهان روا می دارند ، طوری رفتار و وانمود می کنند که            درخصوص رعایت حقوق بشر ، پیشتاز هستند در حالی که آنها آشکارا این حقوق رانقض می کنند و نمونه های بسیاری برای اثبات آن وجود دارد . لذا سیاست آنها این است که با محکوم کردن دیگران ، از جمله برای کشورهای جهان سوم موجب ایجاد نیز مشکل بشوند .

نویسنده آورده ، آیت الله خامنه ای اعلام داشته ؛ در جهانی که حقوق بشر در آن نقض می شود ما حمایت مان را نه تنها از مردم مظلوم فلسطین ، لبنان ، یمن ،عراق و افغانستان اعلام می داریم ، بلکه آن را نیز گسترش می دهیم . همچنین از قول ایشان اضافه نموده ؛ موضوع حقوق بشر ریشه درتعالیم اسلامی دارد و نیازی نیست تا غربی ها و قدرت های جهانی بخواهند در مورد آن ما را آموزش دهند .رفتار آنها د رقبال کشتارکودکان ومردم مظلوم و بی دفاع درافغانستان ، یمن ، فلسطین ، عراق و اعمال شان درزندان ابوقریب ، نمونه های آشکار نقض حقوق بشر از سوی آنان است .

 متاسفانه درقبال این رفتارهای ضد حقوق بشری ، بعضا سازمان ملل سکوت اختیار کرده و مهمتر این که ، امپراطوری های رسانه ای شان بر این اعمال  ورفتار سرپوش می گذارند .

 


١٥:٣٦ - پنج شنبه ١٧ مرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٧٣٤٠٠٣    /    تعداد نمایش : ٨٤خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 124129 | بازدید امروز : 29 | کل بازدید : 523712 | بازدیدکنندگان آنلاين : 1 | زمان بازدید : 2.0938