گزارش تصویری
 • چاپ مقاله " انقلاب اسلامی ، افتخارمسلمانان جهان "
  روزنامه تامیل زبان " تیناکاران thinakaran مورخ بیست و هفتم بهمن ماه اقدام به چاپ مقاله " انقلاب اسلامی ، افتخارمسلمانان جهان " نموده است .

 • مقاله " عکس العمل های ایجاد شده به معامله قرن ترامپ "
  روزنامه " تیناکاران " thinakaran مورخ بیست وسوم دی ماه اقدام به نشر مقاله " عکس العمل های ایجاد شده به معامله قرن ترامپ " نمود .

 • برگزاری نشست « گام دوم انقلاب اسلامی ، طلوع تمدن جدید »
  هم زمان با آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی ، نشست « گام دوم انقلاب اسلامی ، طلوع تمدن جدید » مورخ دوازدهم بهمن با حضور علاقمندان به انقلاب اسلامی درسالن اجتماعات رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی درکلمبو برگزار شد .

 • نمایش فیلم سینمایی " امروز "
  فیلم سینمایی " امروز " به کارگردانی آقای رضا میر کریمی درمحل شرکت ملی فیلم سریلانکا با زیر نویس انگلیسی و با کیفییت HD به نمایش گذاشته شد .

 • بزرگداشت سپهبد شهید قاسم سلیمانی
  بزرگداشت سردار سرافراز اسلام ، سپهبد قاسم سلیمانی مورخ هفدهم دیماه درمحل سالن اجتماعات رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد .

 • حضورنماینده مقام معظم رهبری در سریلانکا
  حجت الاسلام محمد رضا حاتم پوری نماینده جدید مقام معظم رهبری درسریلانکا به این کشور سفرکردند .

 • نمایش فیلم " چشمه گنجشگ "
  مورخ بیست ونهم آذر ماه فیلم سینمایی " چشمه گنجشگ " به کارگردانی و تهیه کننده گی آقای " پناه برخدا رضایی " با زیر نویس انگلیسی به نمایش گذاشته شد .

 • نمایش فیلم کوتاه " یادگاری "
  فیلم کوتاه " یادگاری " به نویسندگی و کارگردانی و تهیه کننده گی خانم " آذر فرامرزی " مورخ 29 آذر ماه با زیر نویس انگلیسی نمایش داده شد .

 • مسابقه قرآن کریم
  مسابقه قرآن کریم دررشته تلاوت با حضور هشتاد نفر ازقاریان جوان سریلانکایی دردو گروه پسران و دختران ، در محل رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران طی روز های بیست و سوم و بیست چهارم آذر ماه برگزارشد

 • مقاله " شگفتی مهندسی درایران "
  روزنامه " تینا کاران " thinakaran مورخ دوازدهم آذر ماه اقدام به چاپ مقاله ای تحت عنوان" شگفتی مهندسی درایران " نمود و در آن به موضوع ساخت " یخچال " به عنوان یکی دیگر از ابتکارات ایرانیان دردوران گذشته پرداخته است .

صفحه اصلی > نمایش اخبار سایت 


  چاپ        ارسال به دوست

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

ایران از همکاری‌های مشترک فرهنگی با چین استقبال می‌کند

ابوذر ابراهیمی‌ترکمان در دیدار سفیر جدید چین در ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران برای توسعه روابط با چین اهمیت ویژه‌ای قائل است و برای استحکام این روابط از هر اقدام مشترک فرهنگی استقبال می‌کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، چانگ هووآ، سفیر جدید جمهوری خلق چین در تهران پیش از ظهر امروز (30 تیرماه) ضمن حضور در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس این سازمان دیدار و در خصوص روابط و همکاری‌های فرهنگی بین دو کشور گفت‌وگو کرد.

ابراهیمی‌ترکمان در سخنانی، با اشاره به مشترکات فرهنگ و تمدن دو کشور تصریح کرد: تفاهمنامه همکاری‌های فرهنگی ایران و چین از 36 سال پیش امضاء شده است و تلاش کردیم این روابط فرهنگی بیش از گذشته گسترش پیدا کند.

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی افزود: طرح «یک کمربند و یک جاده» در سال 2013 در چین کلید خورد و جمهوری اسلامی ایران هم در جهت ارتقای صلح، ثبات و امنیت بین‌المللی از این ابتکار استفاده کرده است.

وی به نقش محوری ایران در طرح «یک کمربند و یک جاده» اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران برای توسعه روابط با چین اهمیت ویژه‌ای قائل است و برای استحکام این روابط از هر اقدام مشترک فرهنگی استقبال می‌کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: بدون شك ایران و چین می‌توانند با همكاری نزدیك با یكدیگر نقش پُررنگ‌تری در ارتقاء روابط فرهنگی ایفاء کنند.

 

جاده ابریشم سمبل روابط تاریخی ایران و چین است

چانگ هووآ به سفرها و ملاقات‌های سطح عالی بین دو کشور در سال‌های اخیر اشاره و بر ضرورت توسعه روابط دو کشور ایران و چین تأکید کرد.

سفیر چین در ایران طرح «یک کمربند و یک جاده» را زمینه تعاملات فرهنگی کشورهای راه ابریشم مطرح کرد و گفت: ایران و چین به دلیل اینكه هر دو از كشورهای مهم و با سابقه دیرینه هستند، می‌توانند همكاری‌هایشان را در بخش‌های مختلف فرهنگی توسعه دهند.

وی ابراز امیدواری کرد، ايران و چين كه از قديم الايام با جاده ابريشم به هم پيوند می‌خوردند، امروز هم نقش حياتی خود را در احيای اين جاده ايفا خواهند کرد.

سفیر چین در ایران از فرهنگ و تمدن کهن ایران به نیکی یاد کرد و پیشنهاد برگزاری هفته فیلم ایران در چین و بالعکس، اعزام هیأت‌های فرهنگی چین به ایران جهت آشنایی با جاذبه‌های گردشگری و طرفیت‌های فرهنگی کشورمان، تقویت روابط در زمینه هنر به ویژه میراث فرهنگی را داد.


٢٣:٢٧ - يکشنبه ٣٠ تير ١٣٩٨    /    شماره : ٧٣٣١٨٢    /    تعداد نمایش : ٩٨خروج
مطالب مرتبط
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 124559 | بازدید امروز : 51 | کل بازدید : 524862 | بازدیدکنندگان آنلاين : 4 | زمان بازدید : 2.0000