گزارش تصویری
 • مراسم بزرگداشت دهه مبارکه فجر در رایزنی فرهنگی ایران در کلمبو
  مراسم بزرگداشت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با حضور نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در محل رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در کلمبو برگزار شد.

 • دیدار حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسگر با اسقف اعظم کلیسای کاتولیک سریلانکا
  حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسگر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ساعتی قبل با کاردینال مالکوم رانجیت اسقف اعظم کلیسای کاتولیک سریلانکا دیدار و گفتگو نمود.

 • گزارش دیدار نماینده ولی فقیه با پروفسور راهولا انونایاکا ترو
  حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسگر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت به اتفاق سرپرست رایزنی فرهنگی ایران در کلمبو با پروفسور راهولا انونایاکا ترو از رهبران بودایی سریلانکا دیدار و گفتگو نمود.

 • گزارش تصویری دیدار حجت الاسلام قاضی عسگر از حوزه عملیه زینبیه و مراکز شیعی شرق سریلانکا
  حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر در ادامه سفر به سریلانکا از حوزه علمیه خواهران شهر پلوناروا و حسینیه شیعیان شهر والاچینا بازدید کرد.

 • بازدید نماینده ولی فقیه از پروژه فنی - مهندسی در دست اجرای ایران در سریلانکا
  حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر از روند اجرایی پروژه آب رسانی و ساخت سد توسط مهندسان ایرانی در سریلانکا بازدید کرد.

 • بازدید نماینده ولی فقیه درامور حج از دو مرکز شیعیان در سریلانکا
  حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر در ادامه سفر به سریلانکا از حوزه علمیه خواهران شهر پلوناروا و حسینیه شیعیان شهر والاچینا بازدید کرد.

 • برگزاری مراسم بزرگداشت دهه مبارکه فجر در رایزنی فرهنگی ایران در کلمبو
  مراسم بزرگداشت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در کلمبو برگزار می گردد.

 • روحانی فرارسیدن سالگرد استقلال سریلانکا را تبریک گفت
  رئیس‌جمهور در پیامی به "مایتریپالا سیریسنا" رئیس‌جمهور دموکراتیک سوسیالیستی سریلانکا، فرا رسیدن شصت و نهمین سالگرد استقلال این کشور را به وی، دولت و مردم سریلانکا تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که روابط تهران - کلمبو در راستای منافع متقابل دو ملت، بیش از پیش گسترش یابد.

صفحه اصلی > نمایش اخبار سایت 


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار

دیدار با اعضای بنیاد " pathfinder foundation "

 پیرو افتتاح  " اتاق حافظ "دردفتر مرکزی  " pathfinder  foundation "  - گزارش به پیوست است  آقای " لاکشمن سیرواردنه "Mr.Luxman Sirwardena      مدیراجرایی  به اتفاق خانم " امیره عروس " یکی از اعضای این بنیاد مورخ 25/4/98 در محل رایزنی فرهنگی حضور یافتند . در این دیدار آقای لاکشمن ، سابقه پیوستگی های فرهنگی تمدنی بین ایران وسریلانکا را تحت عنوان رابطه امپراطوری فارس با سایرمناطق پیرامون این امپراطوری برشمرد و آشنایی ودانستن هر چه بیشتراز ایران و تمدن بزرگ آن را محکم کننده روابط فی مابین دانست و راه اندازی اتاق حافظ دراین بنیاد را برمبنای همین ایده ارزیابی نمود و درخواست نمود تا درخصوص افزایش دانش درخصوص این سابقه وهمچنین تبادل نظرات وآمد وشد افراد صاحب نظر درحوزه مسایل گوناگون ، اقدامی عملی صورت پذیرد .

در ادامه رایزن فرهنگی نیز ضمن اشاره بر پیوستگی های فرهنگی تمدنی ، ارتقای سطح بینش بین هردو ملت را از ضرورت های دوران معاصر برشمرد و تاکید نمود برای جلوگیری از رشد هر گونه افراط گرایی دینی و آیینی ، مناسب است تا نسبت به اسلام رایج درایران ، قرائت ایران از اسلام و همزیستی اقوام و مذاهب اطلاع جامع و کاملی به خواص و عوام در سریلانکا منتقل شود ، کاری که مراکز مطالعاتی و تحقیقاتی با بی طرفی علمی ، بهتر می توانند به آن بپردازند .

 رایزن فرهنگی در پاسخ به شیوه عملی آغاز این راه ، پیشنهاد نمود برای شروع می توانید با مرکز مطالعات راهبردی و روابط فرهنگی سازمان فرهنگ وارتباطات اسلامی و سپس با بنیاد ایران شناسی ، اقدام به تهیه و امضای تفاهم نمایید تا ذیل این تفاهم نامه ها ، ضمن انجام تحقیقات وپژوهش های مشترک به برگزاری کارگاه های آموزشی وتبادل اساتید و صاحب نظران نیز بپردازید .

درپایان قرار شد متن پیشنهادی تفاهم نامه آن بنیاد برای مراکز فوق الذکر تهیه وبرای انعکاس به رایزنی ارسال شود .

در ابتدای این دیدار نیز نسبت به معرفی سازمان متبوع و وظایف آن اقدام شد .


١٨:٣٦ - دوشنبه ٢٤ تير ١٣٩٨    /    شماره : ٧٣٢٩٥٥    /    تعداد نمایش : ٣٧خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 122275 | بازدید امروز : 128 | کل بازدید : 517756 | بازدیدکنندگان آنلاين : 2 | زمان بازدید : 2.1094