گزارش تصویری
 • چاپ مقاله " انقلاب اسلامی ، افتخارمسلمانان جهان "
  روزنامه تامیل زبان " تیناکاران thinakaran مورخ بیست و هفتم بهمن ماه اقدام به چاپ مقاله " انقلاب اسلامی ، افتخارمسلمانان جهان " نموده است .

 • مقاله " عکس العمل های ایجاد شده به معامله قرن ترامپ "
  روزنامه " تیناکاران " thinakaran مورخ بیست وسوم دی ماه اقدام به نشر مقاله " عکس العمل های ایجاد شده به معامله قرن ترامپ " نمود .

 • برگزاری نشست « گام دوم انقلاب اسلامی ، طلوع تمدن جدید »
  هم زمان با آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی ، نشست « گام دوم انقلاب اسلامی ، طلوع تمدن جدید » مورخ دوازدهم بهمن با حضور علاقمندان به انقلاب اسلامی درسالن اجتماعات رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی درکلمبو برگزار شد .

 • نمایش فیلم سینمایی " امروز "
  فیلم سینمایی " امروز " به کارگردانی آقای رضا میر کریمی درمحل شرکت ملی فیلم سریلانکا با زیر نویس انگلیسی و با کیفییت HD به نمایش گذاشته شد .

 • بزرگداشت سپهبد شهید قاسم سلیمانی
  بزرگداشت سردار سرافراز اسلام ، سپهبد قاسم سلیمانی مورخ هفدهم دیماه درمحل سالن اجتماعات رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد .

 • حضورنماینده مقام معظم رهبری در سریلانکا
  حجت الاسلام محمد رضا حاتم پوری نماینده جدید مقام معظم رهبری درسریلانکا به این کشور سفرکردند .

 • نمایش فیلم " چشمه گنجشگ "
  مورخ بیست ونهم آذر ماه فیلم سینمایی " چشمه گنجشگ " به کارگردانی و تهیه کننده گی آقای " پناه برخدا رضایی " با زیر نویس انگلیسی به نمایش گذاشته شد .

 • نمایش فیلم کوتاه " یادگاری "
  فیلم کوتاه " یادگاری " به نویسندگی و کارگردانی و تهیه کننده گی خانم " آذر فرامرزی " مورخ 29 آذر ماه با زیر نویس انگلیسی نمایش داده شد .

 • مسابقه قرآن کریم
  مسابقه قرآن کریم دررشته تلاوت با حضور هشتاد نفر ازقاریان جوان سریلانکایی دردو گروه پسران و دختران ، در محل رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران طی روز های بیست و سوم و بیست چهارم آذر ماه برگزارشد

 • مقاله " شگفتی مهندسی درایران "
  روزنامه " تینا کاران " thinakaran مورخ دوازدهم آذر ماه اقدام به چاپ مقاله ای تحت عنوان" شگفتی مهندسی درایران " نمود و در آن به موضوع ساخت " یخچال " به عنوان یکی دیگر از ابتکارات ایرانیان دردوران گذشته پرداخته است .

صفحه اصلی > نمایش اخبار سایت 


  چاپ        ارسال به دوست

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی:

گفت‌وگوهاي فرهنگي از ضروری‌ترین راه‌های دستيابي به صلح و دوري از خشونت است

ابوذر ابراهیمی‌ترکمان در سخنرانی خود در پنجمین مجمع جهانی گفت‌وگوی میان فرهنگ‌ها در باکو گفت: گفت‌وگوهاي فرهنگي تكيه بر عقلانيت و خردورزي از ضروری‌ترین راه‌های دستيابي به صلح و دوري از خشونت است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی که به دعوت ابوالفضل قارایف، وزیر فرهنگ جمهوری آذربایجان در این مجمع شرکت کرده است، ضمن تقدیر از برگزاری چنین کنفرانسی، گفت‌وگوهاي فرهنگي تكيه بر عقلانيت و خردورزي را یکی از ضروری‌ترین راه‌های دستيابي به صلح و دوري از خشونت بیان کرد.

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با بیان اینکه يكي از مظاهر جهالت مدرن، خود مطلق انگاري است، گفت: انسان خود مطلق انگار خود را جای خدا می‌نشاند و قضاوت‌های خود را قطعی و مقدس شمرده و انجام آنها را فریضه می‌پندارد.

ابراهیمی‌ترکمان ادامه داد: انگاره‌هاي خود مطلق انگاري، جايي براي نياز و احترام به انديشه ديگران باقي نمي‌گذارد و در چنين وضعيتي، صلح، از دايره انگاره‌هاي فرد خود مطلق پندار، بيرون مي‌رود چراکه پيش فرض صلح، پذيرش احترام به انديشه ديگران و خروج از مطلق انگاري است.

وی افزود: مهمترين ويژگي عقل، شناخت حقايق و تشخيص حق از باطل است و امروزه كه منازعات فرقه‌اي ـ مذهبي به خشن‌ترين و خطرناكترين منازعات عصر حاضر تبديل شده است، جاي خردورزي در اين ميان به شدت خالي شده است و به همين دليل زشت، زيبا تصور مي‌شود و باطل، حق پنداشته مي‌شود و نياز به بازگشت به عقلانيت و خردگرايي به ضرورتي انكار ناپذير تبديل شده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به خصوصیات و ایمان انسان متدین اظهار کرد: انسان متدين با تكيه به باور ديني، احساس آرامش و امنيت مي‌كند. اگر چنين امنيت مقدسی در سايه خرد و عقل پديد نيامده باشد و يا حتي در پناه خرد و عقل، نباليده باشد، ممكن است انسان را به موجودي تبديل كند كه از خشونت خويش از آن جهت كه حس رضايت از عمل به وظيفه ديني را به او مي‌بخشد، لذت ببرد و تشخيص بزه بودن و جنايت آميز بودن آن را برایش مشكل سازد.

ابراهیمی‌ترکمان در پایان سخنان خود، خاطرنشان کرد: در آينده ممكن است غافلگيري‌هاي بيشتري را براي ما در آستين داشته باشد. پيشنهاد مي‌كنم برای اين اجلاس بزرگ تدبيری بيانديشد تا از طريق آينده پژوهشي، سياست «دفع» را بر سياست «رفع» حاكم كند و راه‌های حركت به سوی دفع و جلوگيري از رخدادهاي ناهنجار فرهنگي را بررسي كند، نه آنكه پس از بروز رخدادهاي نابهنجار فرهنگي، به فكر رفع آن باشيم.

این مجمع با همکاری وزارت فرهنگ جمهوری آذربایجان، سازمان یونسکو، اتحادیه تمدن‌های سازمان ملل متحد، سازمان جهانی گردشگری، شورای اروپا، سازمان اسلامی، آموزشی، علمی و فرهنگی (آیسسکو)، دانشگاه صلح سازمان ملل متحد، دانشگاه دیپلماتیک جمهوری آذربایجان، اداره مبارزه با ترور سازمان ملل متحد، مرکز جهانی گفت‌وگو و توسعه حقوق بشر ژنو و مرکز بین المللی چندفرهنگ گرایی باکو برگزار می‌شود که مدیریت و گفت‌وگوی میان ادیان، تبعیض و نابرابری، راه ابریشم از دیدگاه جوانان، تشکیل همکاری با هدف پیشرفت پایدار، تبلیغ فرهنگ صلح، متوقف کردن اسلام‌هراسی، ایجاد ارتباط بین جوانان با روش‌های جدید، تشویق گردشگری، اشتغال جوانان، حقوق بشر، مهاجرت و امنیت از جمله موضوعات مورد بررسی در این مجمع جهانی دو روزه است.

 


٢١:٢٠ - شنبه ١٤ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ٧٢٩٦٣١    /    تعداد نمایش : ١١٢خروج
مطالب مرتبط
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 124556 | بازدید امروز : 47 | کل بازدید : 524858 | بازدیدکنندگان آنلاين : 1 | زمان بازدید : 1.5469