گزارش تصویری
 • مراسم بزرگداشت دهه مبارکه فجر در رایزنی فرهنگی ایران در کلمبو
  مراسم بزرگداشت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با حضور نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در محل رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در کلمبو برگزار شد.

 • دیدار حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسگر با اسقف اعظم کلیسای کاتولیک سریلانکا
  حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسگر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ساعتی قبل با کاردینال مالکوم رانجیت اسقف اعظم کلیسای کاتولیک سریلانکا دیدار و گفتگو نمود.

 • گزارش دیدار نماینده ولی فقیه با پروفسور راهولا انونایاکا ترو
  حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسگر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت به اتفاق سرپرست رایزنی فرهنگی ایران در کلمبو با پروفسور راهولا انونایاکا ترو از رهبران بودایی سریلانکا دیدار و گفتگو نمود.

 • گزارش تصویری دیدار حجت الاسلام قاضی عسگر از حوزه عملیه زینبیه و مراکز شیعی شرق سریلانکا
  حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر در ادامه سفر به سریلانکا از حوزه علمیه خواهران شهر پلوناروا و حسینیه شیعیان شهر والاچینا بازدید کرد.

 • بازدید نماینده ولی فقیه از پروژه فنی - مهندسی در دست اجرای ایران در سریلانکا
  حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر از روند اجرایی پروژه آب رسانی و ساخت سد توسط مهندسان ایرانی در سریلانکا بازدید کرد.

 • بازدید نماینده ولی فقیه درامور حج از دو مرکز شیعیان در سریلانکا
  حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر در ادامه سفر به سریلانکا از حوزه علمیه خواهران شهر پلوناروا و حسینیه شیعیان شهر والاچینا بازدید کرد.

 • برگزاری مراسم بزرگداشت دهه مبارکه فجر در رایزنی فرهنگی ایران در کلمبو
  مراسم بزرگداشت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در کلمبو برگزار می گردد.

 • روحانی فرارسیدن سالگرد استقلال سریلانکا را تبریک گفت
  رئیس‌جمهور در پیامی به "مایتریپالا سیریسنا" رئیس‌جمهور دموکراتیک سوسیالیستی سریلانکا، فرا رسیدن شصت و نهمین سالگرد استقلال این کشور را به وی، دولت و مردم سریلانکا تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که روابط تهران - کلمبو در راستای منافع متقابل دو ملت، بیش از پیش گسترش یابد.

صفحه اصلی > نمایش اخبار سایت 


  چاپ        ارسال به دوست

مقاله

مقاله « انقلاب اسلامی ، انقلابی که دنیا را تکان داد »

وبلاگ «تودو» thoothu  با نشرمقاله  « انقلاب اسلامی ، انقلابی که دنیا را تکان داد » ، سیری از روند شکل گیری مبارزات مردم ایران به رهبری امام خمینی (ره) را بیان نموده است   نویسنده در این مقاله آورده ، حکومت دو هزارو پانصد ساله شاهنشاهی در ایران و همچنین حکومت دیکتاتوری پنجاه ساله پهلوی درتاریخ یازدهم فوریه 1979 درایران به پایان رسید . برای رسیدن به این هدف مردم این کشور بیش از شصت هزار شهید تقدیم انقلاب کردند .

سپس سیر انقلاب را از موضوع اعلام انقلاب سفید توسط شاه و موضع گیری امام خمینی نسبت به آن وهمچنین به شکل گیری قیام پانزدهم خرداد و دستگیری امام و زندانی شدن ایشان اشاره کرده است . آغاز مجدد مبارزات امام پس از آزادی اززندان ونهایتا موضوع تبعید ایشان به ترکیه و ادامه تبعید و حضوردرعراق ،شهادت فرزند ایشان وشکل گیری قیام ها درایران توسط اقشار گوناگون مردم  ، راهپیمایی های گسترده همچون نماز عید فطردر تهران و تشدید برخورد های رژیم پهلوی که نهایتا منجر به برقرای حکومت نظامی درکشور، گسترش اعتصابات و نهایتا فشار دولت صدام مبنی بر خروج امام خمینی ازعراق و عزیمت ایشان به نوفل لوشاتو را توضیح و بیان داشته است .

در ادامه مقاله ، به موضوع گوش به فرمان بودن مردم ایران و درانتظار اجرای دستورات امام خمینی بودن  و سپس به خروج اجباری شاه از ایران و نخست وزیری بختیارو مقاومت او در مقابل عزیمت امام به کشورو نهایت ورود پیروزمندانه رهبر انقلاب پس ازپانزده سال تبعید وموضوع  مقابله با توطئه افزایش ساعت حکومت نظامی را مطرح کرده است .

موضوع مهم دیگر دراین مقاله ، اشاره به طرح شعار نه شرقی و نه غربی ازسوی امام خمینی است .  شعاروسیاستی که موجب شد ، جریان ها و افراد طرفدار شوروی نتوانند انقلاب را متمایل به اردوگاه چپ کمونیستی کنند .  مقاله ، با بیان تسخیر مراکز نظامی و اداری و اعلام پیروزی در روز یازدهم فوریه 1979و با بیان این عبارت به پایان می رسد :

 

نام امام خمینی به خاطر هدایت و به پیروزی رساندن انقلاب اسلامی همواره در قلب مسلمانان جهان باقی خواهد ماند ، راز موفقیت او اتخاذ سیاستی قوی ، ایمان ونترسیدن از هیچکس به غیر از خدا بود .

https://thoothu2018.blogspot.com/2019/02/blog-post.html


١٣:٤٦ - سه شنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٧٢٣٤٥١    /    تعداد نمایش : ٩٥خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 123093 | بازدید امروز : 1 | کل بازدید : 520662 | بازدیدکنندگان آنلاين : 1 | زمان بازدید : 1.4219