گزارش تصویری
 • نمایش فیلم " حبیب آقا "
  فیلم تلویزیونی " حبیب آقا " به کارگردانی آقای محمد حمزه ای مورخ ششم اسفند ماه درمحل شرکت ملی فیلم سریلانکا برای دوستداران سینما به خصوص علاقمندان به سینمای ایران و با زیر نویس انگلیسی به نمایش گذاشه شد

 • چاپ مقاله " رشد سریع علم درایران "
  روزنامه " تینا کاران " thinakaran مورخ هفتم اسفند ماه اقدام به چاپ مقاله " رشد سریع علم درایران " نموده است .

 • چاپ مقاله " انقلاب اسلامی ، افتخارمسلمانان جهان "
  روزنامه تامیل زبان " تیناکاران thinakaran مورخ بیست و هفتم بهمن ماه اقدام به چاپ مقاله " انقلاب اسلامی ، افتخارمسلمانان جهان " نموده است .

 • مقاله " عکس العمل های ایجاد شده به معامله قرن ترامپ "
  روزنامه " تیناکاران " thinakaran مورخ بیست وسوم دی ماه اقدام به نشر مقاله " عکس العمل های ایجاد شده به معامله قرن ترامپ " نمود .

 • برگزاری نشست « گام دوم انقلاب اسلامی ، طلوع تمدن جدید »
  هم زمان با آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی ، نشست « گام دوم انقلاب اسلامی ، طلوع تمدن جدید » مورخ دوازدهم بهمن با حضور علاقمندان به انقلاب اسلامی درسالن اجتماعات رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی درکلمبو برگزار شد .

 • نمایش فیلم سینمایی " امروز "
  فیلم سینمایی " امروز " به کارگردانی آقای رضا میر کریمی درمحل شرکت ملی فیلم سریلانکا با زیر نویس انگلیسی و با کیفییت HD به نمایش گذاشته شد .

 • بزرگداشت سپهبد شهید قاسم سلیمانی
  بزرگداشت سردار سرافراز اسلام ، سپهبد قاسم سلیمانی مورخ هفدهم دیماه درمحل سالن اجتماعات رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد .

 • حضورنماینده مقام معظم رهبری در سریلانکا
  حجت الاسلام محمد رضا حاتم پوری نماینده جدید مقام معظم رهبری درسریلانکا به این کشور سفرکردند .

 • نمایش فیلم " چشمه گنجشگ "
  مورخ بیست ونهم آذر ماه فیلم سینمایی " چشمه گنجشگ " به کارگردانی و تهیه کننده گی آقای " پناه برخدا رضایی " با زیر نویس انگلیسی به نمایش گذاشته شد .

 • نمایش فیلم کوتاه " یادگاری "
  فیلم کوتاه " یادگاری " به نویسندگی و کارگردانی و تهیه کننده گی خانم " آذر فرامرزی " مورخ 29 آذر ماه با زیر نویس انگلیسی نمایش داده شد .

صفحه اصلی > نمایش اخبار سایت 


  چاپ        ارسال به دوست

سال ۲۰۱۷ می‌تواند آغازگر احیای تمدن نوین اسلامی باشد و مشهد نقطه ثقل آن

احیای گفت‌وگو میان کشورها و ادیان فرق اسلامی در سال ۲۰۱۷

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، سیدرضا صالحی امیری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دقایقی پیش در جلسه شورای سیاستگذاری مشهد ۲۰۱۷۷ با بیان اینکه امروز روز ارزشمندی برای جهان اسلام است، گفت: تلاش‌های بسیار زیادی برای میزبانی از عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام انجام گرفته است.
وی ادامه داد: همه چیزهایی که انجام گرفته مقدمه‌ای برای یک هدف بزرگ بوده و مشهد نیازی به ما و سازمان icco ندارد.
مشهد؛ محور تحولات دینی و معنوی ایران
صالحی امیری با بیان اینکه مشهد محور تحولات دینی و معنوی ایران و اسلام است، گفت: دنیای اسلام به مشهد نیاز دارد و ما نیز نیازمند بارگاه منور ثامن‌الحجج(ع) هستیم. 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: وجود بارگاه منور امام رضا(ع) در مشهد افتخار بسیار بزرگی است که نصیب ما و جهان اسالام شده است.
وی با بیان اینکه امروز جهانیان تشنه فرهنگ رضوی هستند، گفت: هدف بلندی که در سال جدید میلادی دنبال خواهیم کرد، گسترش فرهنگ نبوی و رضوی در جهان اسلام است. 
صالحی امیری با اشاره به جایگاه تاریخی خراسان، بیان کرد: خراسان در گذشته تاریخی خود چهار راه تحولات فرهنگی، قومی و مذهبی بوده است و مقصد بزرگان بسیار زیادی در ادوار تاریخی بوده، زیرا بزرگان زیادی از مکتب خراسان پرورش یافته‌اند.
وی با تاکید بر احیای مکتب خراسان در جهان اسلام، ابراز کرد: چشمه جوشان رضوی و قطب اصلی آن یعنی وجود بارگاه ثامن الحجج(ع) می‌تواند همه انسان‌های خسته و تشنه را سیراب کند. 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: در دنیای کنونی که بسیاری از کشورهای جهام اسلام درگیر جنگ و تحجر هستند تنها می‌توان با بازگشت به فرهنگ نبوی و رضوی آن‌ها را نجات داد. 
مشهد؛ امن‌ترین شهر در جهان
وی با بیان اینکه رمز معرفت، معنویت و اخلاق مشهد حضور حضرت ثامن الحجج(ع) در این حوزه جغرافیایی است، اظهار کرد: اگر دنبال امنیت باشیم مشهد را می‌توان به عنوان امن‌ترین شهر در جهان معرفی کرد .
صالحی امیری ادامه داد: یکی دیگر از اهداف ما در مشهد ۲۰۱۷ اعلام فراخوان بزرگی به مردم جهان است تا در اولین شهر جهان بین‌الملل از منظر توریست مذهبی در سال ۲۰۱۷ حضور پیدا کنند و رنگ و بوی دیگری به این شهر ببخشند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه هدف چهارمی که در سال ۲۰۱۷ دنبال می‌کنیم احیای هویت ایرانی اسلامی است، گفت: تمدن نوین اسلامی در خراسان می‌توانند پرچم‌دار نوین اسلامی در سراسر دنیا باشند. 
سال ۲۰۱۷ می‌تواند آغازگر احیای تمدن نوین اسلامی باشد
وی با بیان اینکه احیای تمدن نوین اسلامی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب قرار دارد، گفت: سال ۲۰۱۷ می‌تواند آغازگر احیای تمدن نوین اسلامی از مشهد رضوی باشد. اگر بنا است تمدن ایرانی و اسلامی را با ادبیات نوین احیا کنیم مشهد می‌تواند نقطه ثقل و حرکت این تمدن باشد. 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی وحدت جهان اسلام را از دیگر اهداف مشهد ۲۰۱۷ دانست و گفت: امروز از اختلاف و مناقشه موجود در جهان اسلام پیش از هر زمانی دشمنان هستند که سود می‌برند.
وی با بیان اینکه مشهد ۲۰۱۷ می‌تواند پرچم‌دار وحدت بر بلندای جهان اسلام باشد، گفت: ما برای مقاومتٰٰ، مقابله و ایجاد صبر در برابر دشمنان نیازمند انسجام هستیم. 
مشهد ۲۰۱۷ باید در همه شهرها و استان‌ها باشد
صالحی امیری با تاکید بر اینکه مشهد ۲۰۱۷ تنها نباید در جغرافیای مشهد باشد، گفت: مشهد ۲۰۱۷ باید در همه شهرها و استان‌ها باشد. سال جاری باید رنگ و بوی مشهد رضوی را به خود بگیرد و همه همایش‌ها و جشنواره‌های بین‌المللی که در پیش داریم باید تصویر مشهد ۲۰۱۷ را نمایش بدهد. 
وی تصریح کرد: هدف اصلی ما فراگیر کردن فرهنگ رضوی در سراسر ایران اسلامی و جهان اسلام است. در سال ۹۵ و ۹۶ در هر کجا که قدم می‌گذاریم باید رنگ و بوی مشهد رضوی داشته باشد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: در این حوزه ما از روحانیت و حوزه‌های علمیه انتظار داریم تا در مساجد، و محافل مختلف احیای فرهنگ رضوی را در دستور کار خود قرار دهند. همچنین احزاب دانشگاه و نخبگان باید از طریق همایش‌ها، گفتگوها و آزاد اندیشی‌ها مفهوم مشهد ۲۰۱۷ را احیا کنند. 
وی ادامه داد: نهادهای مردمی که در سراسر جهان گسترده هستند باید به تحلیل مشهد ۲۰۱۷ بپرازد. همچنین از اصحاب رسانه نیز انتظار می‌رود تا در راستای احیای فرهنگ رضوی در سطح ملی تلاش کنند .
صالحی امیری با اشاره به انجام کارهای هنری در سال ۲۰۱۷، گفت: در این راستا می‌توان گروه‌های هنری را از خراسان به کشورهای مختلف اعزام کرد تا تصویری زیبا از خراسان و مشهد را ارایه کنند.
احیای گفت‌وگو میان کشورها و ادیان فرق اسلامی در سال ۲۰۱۷ 
وی یادآور شد: احیای گفتگو میان کشورها و ادیان فرق اسلامی در سال ۲۰۱۷ به میزبانی مشهد انجام می‌گیرد و ما از همه ادیان الهی و فرق اسلامی برای گفتگوهای فرهنگی و دینی دعوت کرده‌ایم که این حرکت موجب کاهش تنش در بین کشورها خواهد شد.


١٣:٤١ - دوشنبه ١٣ دی ١٣٩٥    /    شماره : ٦٦٨٧٢١    /    تعداد نمایش : ١٤٩٤خروج
مطالب مرتبط
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 124767 | بازدید امروز : 45 | کل بازدید : 525388 | بازدیدکنندگان آنلاين : 1 | زمان بازدید : 2.0469