گزارش تصویری
 • نمایش فیلم " حبیب آقا "
  فیلم تلویزیونی " حبیب آقا " به کارگردانی آقای محمد حمزه ای مورخ ششم اسفند ماه درمحل شرکت ملی فیلم سریلانکا برای دوستداران سینما به خصوص علاقمندان به سینمای ایران و با زیر نویس انگلیسی به نمایش گذاشه شد

 • چاپ مقاله " رشد سریع علم درایران "
  روزنامه " تینا کاران " thinakaran مورخ هفتم اسفند ماه اقدام به چاپ مقاله " رشد سریع علم درایران " نموده است .

 • چاپ مقاله " انقلاب اسلامی ، افتخارمسلمانان جهان "
  روزنامه تامیل زبان " تیناکاران thinakaran مورخ بیست و هفتم بهمن ماه اقدام به چاپ مقاله " انقلاب اسلامی ، افتخارمسلمانان جهان " نموده است .

 • مقاله " عکس العمل های ایجاد شده به معامله قرن ترامپ "
  روزنامه " تیناکاران " thinakaran مورخ بیست وسوم دی ماه اقدام به نشر مقاله " عکس العمل های ایجاد شده به معامله قرن ترامپ " نمود .

 • برگزاری نشست « گام دوم انقلاب اسلامی ، طلوع تمدن جدید »
  هم زمان با آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی ، نشست « گام دوم انقلاب اسلامی ، طلوع تمدن جدید » مورخ دوازدهم بهمن با حضور علاقمندان به انقلاب اسلامی درسالن اجتماعات رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی درکلمبو برگزار شد .

 • نمایش فیلم سینمایی " امروز "
  فیلم سینمایی " امروز " به کارگردانی آقای رضا میر کریمی درمحل شرکت ملی فیلم سریلانکا با زیر نویس انگلیسی و با کیفییت HD به نمایش گذاشته شد .

 • بزرگداشت سپهبد شهید قاسم سلیمانی
  بزرگداشت سردار سرافراز اسلام ، سپهبد قاسم سلیمانی مورخ هفدهم دیماه درمحل سالن اجتماعات رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد .

 • حضورنماینده مقام معظم رهبری در سریلانکا
  حجت الاسلام محمد رضا حاتم پوری نماینده جدید مقام معظم رهبری درسریلانکا به این کشور سفرکردند .

 • نمایش فیلم " چشمه گنجشگ "
  مورخ بیست ونهم آذر ماه فیلم سینمایی " چشمه گنجشگ " به کارگردانی و تهیه کننده گی آقای " پناه برخدا رضایی " با زیر نویس انگلیسی به نمایش گذاشته شد .

 • نمایش فیلم کوتاه " یادگاری "
  فیلم کوتاه " یادگاری " به نویسندگی و کارگردانی و تهیه کننده گی خانم " آذر فرامرزی " مورخ 29 آذر ماه با زیر نویس انگلیسی نمایش داده شد .

صفحه اصلی > نمایش اخبار سایت 


  چاپ        ارسال به دوست

بازديد دکتر آساجي از رهبران بودايي سريلانکا از رايزني فرهنگي کلمبو

آقای دکتر آساجی(1) از بزرگان مانک های بودایی معبد گانگارامایا(2)کلمبو روز سه شنبه 30 شهریور با حضور در رایزنی فرهنگی ج.ا.اسلامی با رایزن فرهنگی ایران به گفتگو نشست.

ایشان ضمن اشاره به سفر چندی قبل خود به ايران جهت شرکت در نشست گفت و گوي اسلام و بوديسم، از ايران به عظمت ياد کرده و خواهان ارتباط و همکاري هر چه بيشتر ايران و سريلانکا در حوزه گفتگوي اديان شد.

وی بازدید اخیر آیت الله سید حسن خمینی و هیئت همراه از معبد و دیدار با مانک اعظم را بسیار مثبت و تأثیر گذار دانست و خاطر نشان کرد ما نه تنها در حوزه ديني اشتراکات فراواني داريم بلکه از لحاظ تمدني و فرهنگي نيز نزديک هستيم. و بر پايه اين اشتراکات مي توانیم همکاري خوبي در جهت ايجاد دوستي و درک متقابل مسلمانان و بوداييان از يکديگر و انتقال تجربيات ديني در حوزه هاي اجتماعي و خانوادگي داشته باشيم. وی همچنان از جمهوری اسلامی ایران و پیشرفتهای همه جانبه آن به عظمت یاد کرد.

اورعي کريمي رایزن فرهنگی ضمن خوش آمدگويي به ايشان و اشاره به روابط بسیار دوستانه ایران و سریلانکا، زندگي مسالمت آميز پيروان اديان مختلف در سريلانکا را ستود و بر ضرورت حفظ اين صلح و دوستي و جلوگيري از نفوذ تفکرهاي تند و افراطي در اين کشور تأکيد نمود. ایشان جمهوری اسلامی ایران را پیشرو در گفتگوهای بین دینی به منظور تکریم نوع بشر و برقراری آرامش و عدالت در جهان دانست.

در این دیدار دکتر آساجی در جریان سمینار اسلام و بودیسم در تایلند قرار گرفت و از ایشان جهت شرکت در سومین دور گفتگوهای اسلام و بودیسم در بانکوک تایلند که به همت رایزنی فرهنگی ایران در بانکوک برگزار می گردد دعوت به عمل آمد.

خاطر نشان می سازد سومین دور گفتگوهای اسلام و بودیسم در تاریخ 17 و 18 نوامبر سال جاری میلادی مصادف با 27 و 28 آبان 1395 به همت رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در بانکوک با حضور حضرت آیت الله تسخیری و شخصیتهای برجسته بودایی جهان از جمله نمایندگان سریلانکا برگزار می گردد.(1) Dr. kirinde Assaji

(2) Gangaramaya Temple                                                                                        


٠٩:٣١ - پنج شنبه ١ مهر ١٣٩٥    /    شماره : ٦٦٠١٦٦    /    تعداد نمایش : ١٢٦٧خروج
مطالب مرتبط
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 124766 | بازدید امروز : 44 | کل بازدید : 525387 | بازدیدکنندگان آنلاين : 1 | زمان بازدید : 2.0781