گزارش تصویری
 • نمایش فیلم " حبیب آقا "
  فیلم تلویزیونی " حبیب آقا " به کارگردانی آقای محمد حمزه ای مورخ ششم اسفند ماه درمحل شرکت ملی فیلم سریلانکا برای دوستداران سینما به خصوص علاقمندان به سینمای ایران و با زیر نویس انگلیسی به نمایش گذاشه شد

 • چاپ مقاله " رشد سریع علم درایران "
  روزنامه " تینا کاران " thinakaran مورخ هفتم اسفند ماه اقدام به چاپ مقاله " رشد سریع علم درایران " نموده است .

 • چاپ مقاله " انقلاب اسلامی ، افتخارمسلمانان جهان "
  روزنامه تامیل زبان " تیناکاران thinakaran مورخ بیست و هفتم بهمن ماه اقدام به چاپ مقاله " انقلاب اسلامی ، افتخارمسلمانان جهان " نموده است .

 • مقاله " عکس العمل های ایجاد شده به معامله قرن ترامپ "
  روزنامه " تیناکاران " thinakaran مورخ بیست وسوم دی ماه اقدام به نشر مقاله " عکس العمل های ایجاد شده به معامله قرن ترامپ " نمود .

 • برگزاری نشست « گام دوم انقلاب اسلامی ، طلوع تمدن جدید »
  هم زمان با آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی ، نشست « گام دوم انقلاب اسلامی ، طلوع تمدن جدید » مورخ دوازدهم بهمن با حضور علاقمندان به انقلاب اسلامی درسالن اجتماعات رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی درکلمبو برگزار شد .

 • نمایش فیلم سینمایی " امروز "
  فیلم سینمایی " امروز " به کارگردانی آقای رضا میر کریمی درمحل شرکت ملی فیلم سریلانکا با زیر نویس انگلیسی و با کیفییت HD به نمایش گذاشته شد .

 • بزرگداشت سپهبد شهید قاسم سلیمانی
  بزرگداشت سردار سرافراز اسلام ، سپهبد قاسم سلیمانی مورخ هفدهم دیماه درمحل سالن اجتماعات رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد .

 • حضورنماینده مقام معظم رهبری در سریلانکا
  حجت الاسلام محمد رضا حاتم پوری نماینده جدید مقام معظم رهبری درسریلانکا به این کشور سفرکردند .

 • نمایش فیلم " چشمه گنجشگ "
  مورخ بیست ونهم آذر ماه فیلم سینمایی " چشمه گنجشگ " به کارگردانی و تهیه کننده گی آقای " پناه برخدا رضایی " با زیر نویس انگلیسی به نمایش گذاشته شد .

 • نمایش فیلم کوتاه " یادگاری "
  فیلم کوتاه " یادگاری " به نویسندگی و کارگردانی و تهیه کننده گی خانم " آذر فرامرزی " مورخ 29 آذر ماه با زیر نویس انگلیسی نمایش داده شد .

صفحه اصلی > نمایش اخبار سایت 


  چاپ        ارسال به دوست

اسقف اعظم: امام خمینی ارزشهای الهی را به جامعه بازگرداند

دیدار آیت الله سید حسن خمینی با اسقف اعظم کلیسای کاتولیک سریلانکا

با هماهنگی صورت گرفته توسط رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در کلمبو یادگار گرامی امام ره و هیئت همراه به اتفاق سفیر و رایزن فرهنگی ج.ا.ایران در کلمبو صبح روز جمعه 18 تیرماه95 با حضور در مرکز مسیحیان کاتولیک سریلانکا مورد استقبال گرم کاردینال مالکوم رانجیت اسقف اعظم کلیسای کاتولیک سریلانکا قرار گرفتند.

در این دیدار بسیار صمیمانه کاردینالرانجیت با اشاره به جایگاه رفیع امام خمینی و نقش بی بدیل ایشان در تحقق ارزش های انسانی گفت: دولتهای غربی به هیچ دین و آیینی استوار نیست و ارزشهای انسانی و الهی نادیده انگاشته شده است و اسلام و مسیحیت باید بتوانند همراه هم ارزش های الهی را بر جهان حاکم کنند. و یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران همین بازگرداندن ارزشهای الهی به جامعه و کشور بود.

ایشان خطاب به یادگار حضرت امام افزود پدر بزرگ گرامی شما نشان داد که چگونه یک دولت می تواند بر پایه دین و حاکمیت ارزش های الهی استوار باشد.

وی افزود: من می دانم که دولتهای غربی بویژه آمریکا برای شما مشکلات فراوانی اعم از تحریم و... را ایجاد نموده اند. سریلانکا را نیز زیر فشارهای گسترده ای به نام دفاع از حقوق بشر قرار داده اند، در حقیقت آنها می خواهند ما مطیع آنان باشیم و آنها برای ما تصمیم بگیرند.

من امام خمینی و ایرانیان را برای مقابله با آمریکا و حفظ استقلال و عزت خویش می ستایم و  اسلام و مسیحیت باید با هم در مقابل زیاده خواهی های آمریکا بایستند.

اسقف اعظم سریلانکا در مورد اشغال فلسطین و ظلم به مردم این کشور گفت: اشغال فلسطین توسط اسراییل مانند یک زخم بزرگ در جهان بشریت است. درد و رنج فلسطینیان از دغدغه های مهم ما بوده است و ما از درد مردم این کشور رنجور هستیم؛ در حقیقت بیت المقدس بخشی از جهان اسلام است و با اشغال این بخش از جهان اسلام، این بخش و همه جهان مورد تهدید قرار گرفته است.

کاردینال رانجیت تأکید کرد: ما نیازمند تشکیل کشور فلسطین برای بازگشت آرامش به جهان هستیم و آرامش و صلح در جهان بدون برگشتن حق فلسطینی ها به آنان به دست نخواهد آمد.

وی اشاره کرد: کلیسای کاتولیک به دنبال تحقق عدالت در جهان بخصوص در خاورمیانه است.

کاردینال رانجیت با ذکر خاطره ای در مورد اینکه در دوران جنگ های داخلی سریلانکا اسرائیل در چند کیلومتر آنسوتر از جایی که به نیروهای دولتی این کشور آموزش می داد، به جدایی طلبان تامیل نیز آموزش می داد، گفت: خونریزی در ذات اسرائیل است.

ایشان از امام خمینی به عنوان یک فرد بزرگ و شجاع یاد کرد و افزود توصیف پدر شما نسبت به آمریکا " شیطان بزرگ" یک حقیقت است.

در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی نیز ضمن تشکر از مهمان نوازی صمیمانه کاردینال رانجیت گفت: پاپ فرانسیس شخصیت خوبی را از خود در نگاه جهان اسلام به نمایش گذاشته است.

وی یادآور شد: انقلاب اسلامی با هدف بازگرداندن ارزش های الهی به جامعه جهانی صورت گرفته است.

سید حسن خمینی با اشاره به اینکه اسلام و مسیحیت به عنوان دو دین الهی می توانند در جهت حاکمیت معنویت و ارزش های دینی همکاری کنند، گفت: انسان بدون خدا طغیان می کند و جهان بدون خدا جهانی پوچ خواهد بود. مسیحیت در این چارچوب میتواند نقش ارزشمندی ایفا کند.

وی با اشاره به دیدگاه های ارزشمند جناب کاردینال در مورد فلسطین به عنوان یک انسان و نه صرفا از جانب یک مسلمان، از وی تشکر کرد.

یادگار امام گفت: ما بر این باوریم که اسرائیل بر اساس ظلم و فساد بنا شده است و جامعه جهانی باید به حل این معضل کمک کند.

وی افزود: من معتقدم جنگ های درونی جهان اسلام و ترورهای کور که در غرب صورت می گیرد نیز ریشه در معضل فلسطین دارد که به سبب دفاع غلط برخی غربی ها از اسرائیل، به این گونه رفتارها دست می زنند و به نظر من جهان کاتولیک بسیار میتواند در حل این مساله کمک کند.

اسقف اعظم در پایان با تشکر از برگزاری این دیدار این ملاقات را هدیه ای الهی برای خود تلقی کرد.

 

 

 

 

 


١٢:١٢ - شنبه ١٩ تير ١٣٩٥    /    شماره : ٦٥٥١٣٨    /    تعداد نمایش : ١٦٤٠خروج
مطالب مرتبط
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 124758 | بازدید امروز : 29 | کل بازدید : 525372 | بازدیدکنندگان آنلاين : 2 | زمان بازدید : 1.6719