گزارش تصویری
 • نمایش فیلم " حبیب آقا "
  فیلم تلویزیونی " حبیب آقا " به کارگردانی آقای محمد حمزه ای مورخ ششم اسفند ماه درمحل شرکت ملی فیلم سریلانکا برای دوستداران سینما به خصوص علاقمندان به سینمای ایران و با زیر نویس انگلیسی به نمایش گذاشه شد

 • چاپ مقاله " رشد سریع علم درایران "
  روزنامه " تینا کاران " thinakaran مورخ هفتم اسفند ماه اقدام به چاپ مقاله " رشد سریع علم درایران " نموده است .

 • چاپ مقاله " انقلاب اسلامی ، افتخارمسلمانان جهان "
  روزنامه تامیل زبان " تیناکاران thinakaran مورخ بیست و هفتم بهمن ماه اقدام به چاپ مقاله " انقلاب اسلامی ، افتخارمسلمانان جهان " نموده است .

 • مقاله " عکس العمل های ایجاد شده به معامله قرن ترامپ "
  روزنامه " تیناکاران " thinakaran مورخ بیست وسوم دی ماه اقدام به نشر مقاله " عکس العمل های ایجاد شده به معامله قرن ترامپ " نمود .

 • برگزاری نشست « گام دوم انقلاب اسلامی ، طلوع تمدن جدید »
  هم زمان با آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی ، نشست « گام دوم انقلاب اسلامی ، طلوع تمدن جدید » مورخ دوازدهم بهمن با حضور علاقمندان به انقلاب اسلامی درسالن اجتماعات رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی درکلمبو برگزار شد .

 • نمایش فیلم سینمایی " امروز "
  فیلم سینمایی " امروز " به کارگردانی آقای رضا میر کریمی درمحل شرکت ملی فیلم سریلانکا با زیر نویس انگلیسی و با کیفییت HD به نمایش گذاشته شد .

 • بزرگداشت سپهبد شهید قاسم سلیمانی
  بزرگداشت سردار سرافراز اسلام ، سپهبد قاسم سلیمانی مورخ هفدهم دیماه درمحل سالن اجتماعات رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد .

 • حضورنماینده مقام معظم رهبری در سریلانکا
  حجت الاسلام محمد رضا حاتم پوری نماینده جدید مقام معظم رهبری درسریلانکا به این کشور سفرکردند .

 • نمایش فیلم " چشمه گنجشگ "
  مورخ بیست ونهم آذر ماه فیلم سینمایی " چشمه گنجشگ " به کارگردانی و تهیه کننده گی آقای " پناه برخدا رضایی " با زیر نویس انگلیسی به نمایش گذاشته شد .

 • نمایش فیلم کوتاه " یادگاری "
  فیلم کوتاه " یادگاری " به نویسندگی و کارگردانی و تهیه کننده گی خانم " آذر فرامرزی " مورخ 29 آذر ماه با زیر نویس انگلیسی نمایش داده شد .

صفحه اصلی > نمایش اخبار سایت 


  چاپ        ارسال به دوست

ديدار و گفتگوی رایزن فرهنگی ج.ا. ایران در کلمبو با رهبر مسيحيان کاتوليک سريلانکا

 در ایام دهه مبارکه فجر و در هفته جهاني همبستگي اديان، اورعي کريمي رايزن فرهنگي ج.ا. ايران در کلمبو با اسقف اعظم کليساي کاتوليک سريلانکا آقاي کاردينال مالکوم رانجيث(1) ديدار و در بارة روابط فرهنگي و ديني دو جانبه بحث و تبادل نظر کردند.

در اين ديدار که با استقبال گرم رهبر مسيحيان کاتوليک در خانه اسقف اعظم(2) صورت گرفت رايزن فرهنگي ايران ضمن معرفي فعالیتهای فرهنگی ایران در کلمبو و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و همچنین مرکز گفتگوي اديان اين سازمان و توضیح در خصوص تجربه 30 ساله ج.ا.ایران در گفتگوی دینی با مسیحیت و برگزاري 9 دوره گفتگوي اسلام و مسيحيت کاتولیک و برگزاري دهمين دوره آن در سال جاري ميلادي، بر نقش رهبران ديني در آشنايي ملت ها با فرهنگ هاي يکديگر و همچنين آشنايي با مشترکات ديني اديان الاهي و توحيدي براي تقويت همزيستي مسالمت آميز پيروان اديان تأکيد کرد و افزود: رهبران ديني مي توانند با گسترش معنويت و تقويت اخلاق، زمينه را براي تحکيم مناسبات انساني و کاهش آلام و رنجهاي جوامع بشري هموار سازند.

ايشان با اشاره به مشکلات اجتماعي جهان امروز که منجر به تضعيف بنيان خانواده و فرهنگ اصيل ملتها گرديده است پيشنهاد کرد کليساي کاتوليک و رايزني فرهنگي ج.ا.ايران، همايش و نشست هاي مشترکي را در موضوعات اجتماعي و مورد نياز جوانان و جامعه برگزار كنند.

وي افزود امروز در جهان مسائل و موضوعات مختلفي از جمله فضاي سايبر خطرات فکري و روحي بسياري را براي جوانان ايجاد نموده است و موجب دين گريزي و مشکلات فراوان اخلاقي و خانوادگي گرديده است و اين نشستها مي تواند نسبت به آگاهي بخشي ديني و  تقويت روحيه ديني جوانان سريلانکا بسيار مؤثر باشد.

رهبر مسيحيان کاتوليک سريلانکا ضمن ابراز خوشحالي از اين ديدار در ابتدا از عظمت و بزرگي فرهنگ و تمدن ايران ياد کرد و سفر اخير رييس جمهوري ايران آقاي روحاني به واتيکان و ديدار با پاپ را ستود و از درخواست پاياني پاپ از رييس جمهوري ايران که "براي من دعا کنيد" و پاسخ آقاي روحاني که "شما هم ما را دعا کنيد" به نیکی ياد کرد.

ايشان گفتگوهاي بين ديني را در جهان امروز يک ضرورت خواند و از اهميت اين گفتگوها در سريلانکا سخن گفت. و از پيشنهاد برگزاري همايش و نشست هاي مشترک استقبال نمود و تأکيد نمود: اديان ابراهيمي امروزه بيش از پيش نياز به گفتگو و همکاري دارند و مي بايد براي حل مشکلات جامعه  بشري تلاش نمايند.

کاردينال مالکوم رانجيث افزود: پاپ فرانسيس اهميت بسياري به گفتگو و احترام به مسلمانان دارد و يک بند از بشارت انجيل(3) پاپ خطاب به رهبران و پدران روحاني مسيحيت، اختصاص به همين موضوع دارد. ايشان همچنان از تأکيد و پیگیری بسيار پاپ فرانسيس برای ملاقات با مسلمانان در سفر سال گذشته خويش به سريلانکا سخن گفت.

در اين ديدار دو کتاب ارزشمند الله و مفهوم رب در اسلام و صفات خداوند(4) تأليف ياسين طعمه الجبوري و سياستنامه امام علي عليه السلام(5) تأليف آيت الله ري شهري به زبان انگليسي به ايشان اهدا گرديد. و با ابلاغ سلام سفیر ج.ا.ایران از ایشان برای شرکت در مراسم جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران دعوت به عمل آمد.

رایزن فرهنگی ایران ضمن اعلام آمادگی ج.ا.ایران جهت پذیرش تعدادی از پدران روحانی کلیسای کاتولیک جهت شرکت در دوره کوتاه مدت اسلام شناسی در ایران از ایشان نیز جهت سفر به ایران اسلامی دعوت به عمل آورد و اسقف اعظم اظهار اميدواري کرد که براي شرکت در يکي از کنفرانسهاي گفتگوي اديان به جمهوري اسلامي ايران سفر نمايد.

شايان ذکر است آقاي "کارينال مالکوم رانجيث" از تاريخ 16 ژوئن سال 2009 ميلادي به اين سمت منصوب گرديده است. ایشان در تاریخ 13 اکتبر سال 2013 با آیت الله تسخیری و سال گذشته نیز با آیت الله قاضی عسگر در کلمبو دیدار نموده است.

در این دیدار آقای کاظمی مدیر کالج المصطفی در کلمبو نیز رایزن فرهنگی را همراهی نمود.

 

روابط عمومی رایزنی فرهنگی ج.ا. ایران - کلمبو(1) HIS EMINENCE MALCOLM CARDINAL RANJITH THE ARCHBISHOP OF COLOMBO

(2) Archbishop’s House

(3) APOSTOLIC EXHORTATION, EVANGELII GAUDIUM OF THE HOLY FATHER FRANCIS

(4) Allah: The Concept og God in Islam with the Attributes of Allah

(5) Imam Ali and political Leadership


١١:٠٥ - شنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٤    /    شماره : ٦٤٥٧٨٥    /    تعداد نمایش : ١١٩٣خروج
مطالب مرتبط
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 124752 | بازدید امروز : 22 | کل بازدید : 525365 | بازدیدکنندگان آنلاين : 2 | زمان بازدید : 2.2500