گزارش تصویری
 • چاپ مقاله « ایران ، چالشی برای نفوذ آمریکا درخاورمیانه»
  روزنامه " تیناکاران " Thinakaran مورخ بیست و چهارم دیماه اقدام به چاپ مقاله ای تحت عنوان ایران ، چالشی برای نفوذ آمریکا در خاورمیانه نموده است

 • مقاله "خودکشی که آمریکا مرتکب شد "
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ بیست و یکم دیماه و به مناسبت اولین سیلی جمهوری اسلامی به آمریکا به دنبال ترورشهید قاسم سلیمانی ، اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان خودکشی که ایالات متحده مرتکب شد نموده است .

 • ترجمه وچاپ کتاب « رفیق خوشبخت ما » به زبان تامیل
  به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سریلانکا و به مناسبت اولین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی کتاب « رفیق خوشبخت ما » به زبان تامیل ترجمه وچاپ کتاب گردید .

 • زندگینانه آیت الله مصباح یزدی
  سایت « صلح » مورخ پانزدهم دیماه و درپی ارتحال آیت الله مصباح یزدی ، اقدام به نشر زندگینامه ایشان به زبان « تامیل » نموده است .

 • چاپ مقاله " شهید قاسم سلیمانی ، هویت بی نظیرایرانی "
  روزنامه " تیناکاران " Thinakaranمورخ پانزدهم دیماه و به مناسبت اولین سالگرد شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی اقدام به چاپ مقاله ای تحت عنوان شهید قاسم سلیمانی ، هویت بی نظیر ایرانی نموده است

 • مقاله « دستاورد شگفت انگیز ایران در ساخت واکسن کرونا »
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ دهم دیماه ودرپی اعلام خبر دستاوردهای جدید جمهوری اسلامی ایران درزمینه مقابله با ویروس کرونا اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان دستاورد شگفت انگیز ایران در ساخت واکسن کرونا نموده است .

 • مقاله " جشن کریسمس در ایران "
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ چهارم دیماه به مناسب کریسمس اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان جشن کریسمس در ایران نموده است .

 • مقاله " یلدا ، جشن طولانی شب "
  وبلاگ تامیل زبان " تودو " Thoothu مورخ سی ام آذر ماه و هم زمان با شب یلدا اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان " یلدا ، جشن طولانی شب " نموده است

 • مقاله "یلدا ، جنبه دیگری از فرهنگ فارسی "
  وبلاگ سینهالی زبان " سنادیشا " sandesaya مقارن با شب یلدا اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان یلدا ، جنبه دیگری از فرهنگ فارسی نموده است .

 • مقاله "برنامه موشکی ایران قابل مذاکره نیست "
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ بیست و هشتم آذر ماه اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان برنامه موشکی ایران قابل مذاکره نیست نموده است .

صفحه اصلی > نمایش اخبار سایت 


  چاپ        ارسال به دوست

ترجمه و چاپ کتاب

ترجمه و چاپ کتاب « نقش دانشمندان مسلمان درپیشبرد علوم » به زبان سینهالی

 

کتاب « نقش دانشمندان مسلمان درپیشبرد علوم » تالیف شهید مفتح از سوی انجمن حکمت در سریلانکا به زبان « سینهالی »  ترجمه و چاپ شد .  دراین کتاب به نقش نظامیه بغداد و همچنین انجمن اخوان الصفا درگسترش علوم عقلی و انتقال دانش ، شیوه های تحقیق نزد دانشمندان مسلمان ، توجه و تمرکز دانشمندان مسلمان به روش های تجربی در علم ، دستاوردهای این دانشمندان درعلم پزشکی پرداخته و در بخش پایانی کتاب به بیان مطلبی در خصوص زکریا رازی و ابوریحان بیرونی اشاره شده است .

ترجمه و چاپ این کتاب از دو منظر مفید ارزیابی می شود . در وهله می تواند موجب تجدید روحیه مسلمان که پس از انفجارهای زنجیره ای در سال 98 در سریلانکا که مجریان آن تعدادی افراط گرای مسلمان بودند باشد و به آنان سوابق علمی مسلمین و تلاش های انسان دوستانه دانشمندان مسلمان را گوشزد نموده و آنها را از این باور که مسلمانان علاقه چندانی  به کسب علم ودانش ندارند دورنماید  . از سوی دیگر برای اکثریت مردم بودایی دراین کشور این نکته را برجسته می سازد که تلاش های دانشمندان مسلمانان در پیشبرد علوم غیر قابل انکار بوده و یک سلسله رفتار و حرکت های رفتارهای افراط گرایانه برخی گروه ها هیچ ارتباطی با حقیقت اسلام ندارد و اسلام اصیل همواره معتقد به کسب علم و دانش و داشتن زندگی همراه با صلح و آرامش می باشد .

 

 


 


١٥:٢٣ - سه شنبه ٢٧ خرداد ١٣٩٩    /    شماره : ٧٥٢٦٦٦    /    تعداد نمایش : ٣٥٧خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 164823 | بازدید امروز : 97 | کل بازدید : 653766 | بازدیدکنندگان آنلاين : 1 | زمان بازدید : 1.8601