گزارش تصویری
 • چاپ مقاله « ایران ، چالشی برای نفوذ آمریکا درخاورمیانه»
  روزنامه " تیناکاران " Thinakaran مورخ بیست و چهارم دیماه اقدام به چاپ مقاله ای تحت عنوان ایران ، چالشی برای نفوذ آمریکا در خاورمیانه نموده است

 • مقاله "خودکشی که آمریکا مرتکب شد "
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ بیست و یکم دیماه و به مناسبت اولین سیلی جمهوری اسلامی به آمریکا به دنبال ترورشهید قاسم سلیمانی ، اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان خودکشی که ایالات متحده مرتکب شد نموده است .

 • ترجمه وچاپ کتاب « رفیق خوشبخت ما » به زبان تامیل
  به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سریلانکا و به مناسبت اولین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی کتاب « رفیق خوشبخت ما » به زبان تامیل ترجمه وچاپ کتاب گردید .

 • زندگینانه آیت الله مصباح یزدی
  سایت « صلح » مورخ پانزدهم دیماه و درپی ارتحال آیت الله مصباح یزدی ، اقدام به نشر زندگینامه ایشان به زبان « تامیل » نموده است .

 • چاپ مقاله " شهید قاسم سلیمانی ، هویت بی نظیرایرانی "
  روزنامه " تیناکاران " Thinakaranمورخ پانزدهم دیماه و به مناسبت اولین سالگرد شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی اقدام به چاپ مقاله ای تحت عنوان شهید قاسم سلیمانی ، هویت بی نظیر ایرانی نموده است

 • مقاله « دستاورد شگفت انگیز ایران در ساخت واکسن کرونا »
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ دهم دیماه ودرپی اعلام خبر دستاوردهای جدید جمهوری اسلامی ایران درزمینه مقابله با ویروس کرونا اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان دستاورد شگفت انگیز ایران در ساخت واکسن کرونا نموده است .

 • مقاله " جشن کریسمس در ایران "
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ چهارم دیماه به مناسب کریسمس اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان جشن کریسمس در ایران نموده است .

 • مقاله " یلدا ، جشن طولانی شب "
  وبلاگ تامیل زبان " تودو " Thoothu مورخ سی ام آذر ماه و هم زمان با شب یلدا اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان " یلدا ، جشن طولانی شب " نموده است

 • مقاله "یلدا ، جنبه دیگری از فرهنگ فارسی "
  وبلاگ سینهالی زبان " سنادیشا " sandesaya مقارن با شب یلدا اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان یلدا ، جنبه دیگری از فرهنگ فارسی نموده است .

 • مقاله "برنامه موشکی ایران قابل مذاکره نیست "
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ بیست و هشتم آذر ماه اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان برنامه موشکی ایران قابل مذاکره نیست نموده است .

صفحه اصلی > نمایش اخبار سایت 


  چاپ        ارسال به دوست

مقاله

مقاله « دستاورد شگفت انگیز ایران در ساخت واکسن کرونا »

 

وبلاگ " تودو " Thoothu  مورخ دهم دیماه ودرپی اعلام خبر دستاوردهای جدید جمهوری اسلامی ایران درزمینه مقابله با ویروس کرونا اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان دستاورد شگفت انگیز ایران در ساخت واکسن کرونا نموده است .

در ابتدای مقاله آمده ؛ ایران درروز سه شنبه مورخ بیست و نهم دسامبر 2020 از اولین مرحله آزمایش بالینی واکسن ویروس کرونا در جمهوری اسلامی رونمایی کرد ، این یک موفقیت چشمگیر در میان  تحریم های آمریکا  و همچنین تحریم برای دسترسی ایران به تجهیزات پزشکی برای مقابله با ویروس است و با وجود ادعای معاف بودن مواد غذایی و دارو از تحریم های آمریکا ، بانک های بین المللی این موضوع را انکار می کنند واز انجام معاملات با ایران در این خصوص سرباز می زنند . درچنین وضعیتی اولین واکسن علیه ویروس کرونا که توسط محققان ایرانی ساخته شده است  و به نفراز اتباع ایرانی تزریق شد که یک تن از آنان دختر یکی از مسئولین این کشوربوده است .

مقاله در ادامه بیان داشته ؛  بنا بر اعلام مقامات ایرانی  ، تهران تا کنون هشت نوع واكسن محلی تولید کرده که در انتظار تایید از سازمان بهداشت جهانی قراردارند . همچنین وزیر بهداشت ایران اعلام داشته ؛ نباید فکر کرد این اولین بار است که در ایران واکسن تولید و تزریق می شود ، ما صد سال در این زمینه سابقه داریم و ازاولین تولیدکنندگان واکسن در آسیا بودیم و به بسیاری از کشورهای جهان نیز صادرات داشته ایم .

 

 

 

 


١٠:٥٣ - چهارشنبه ١٠ دی ١٣٩٩    /    شماره : ٧٦٢٥٨٨    /    تعداد نمایش : ٢٧٦خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 165774 | بازدید امروز : 210 | کل بازدید : 663219 | بازدیدکنندگان آنلاين : 1 | زمان بازدید : 1.4951