گزارش تصویری
 • مراسم بزرگداشت دهه مبارکه فجر در رایزنی فرهنگی ایران در کلمبو
  مراسم بزرگداشت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با حضور نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در محل رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در کلمبو برگزار شد.

 • دیدار حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسگر با اسقف اعظم کلیسای کاتولیک سریلانکا
  حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسگر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ساعتی قبل با کاردینال مالکوم رانجیت اسقف اعظم کلیسای کاتولیک سریلانکا دیدار و گفتگو نمود.

 • گزارش دیدار نماینده ولی فقیه با پروفسور راهولا انونایاکا ترو
  حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسگر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت به اتفاق سرپرست رایزنی فرهنگی ایران در کلمبو با پروفسور راهولا انونایاکا ترو از رهبران بودایی سریلانکا دیدار و گفتگو نمود.

 • گزارش تصویری دیدار حجت الاسلام قاضی عسگر از حوزه عملیه زینبیه و مراکز شیعی شرق سریلانکا
  حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر در ادامه سفر به سریلانکا از حوزه علمیه خواهران شهر پلوناروا و حسینیه شیعیان شهر والاچینا بازدید کرد.

 • بازدید نماینده ولی فقیه از پروژه فنی - مهندسی در دست اجرای ایران در سریلانکا
  حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر از روند اجرایی پروژه آب رسانی و ساخت سد توسط مهندسان ایرانی در سریلانکا بازدید کرد.

 • بازدید نماینده ولی فقیه درامور حج از دو مرکز شیعیان در سریلانکا
  حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر در ادامه سفر به سریلانکا از حوزه علمیه خواهران شهر پلوناروا و حسینیه شیعیان شهر والاچینا بازدید کرد.

 • برگزاری مراسم بزرگداشت دهه مبارکه فجر در رایزنی فرهنگی ایران در کلمبو
  مراسم بزرگداشت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در کلمبو برگزار می گردد.

 • روحانی فرارسیدن سالگرد استقلال سریلانکا را تبریک گفت
  رئیس‌جمهور در پیامی به "مایتریپالا سیریسنا" رئیس‌جمهور دموکراتیک سوسیالیستی سریلانکا، فرا رسیدن شصت و نهمین سالگرد استقلال این کشور را به وی، دولت و مردم سریلانکا تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که روابط تهران - کلمبو در راستای منافع متقابل دو ملت، بیش از پیش گسترش یابد.

صفحه اصلی > نمایش اخبار سایت 


  چاپ        ارسال به دوست

مقاله

نشر مقاله « قرآن کریم و حقوق بشر »

وبلاگ « تودو»  thoothu مورخ 9/12/97 اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان قرآن کریم و حقوق بشر، به زبان تامیل نمود . دراین مقاله ضمن اشاره به تلاش امام خمینی برای به پیروزی رساندن انقلاب اسلامی ، تاکید شده که این انقلاب توانست مردم ایران را از بنده گی غرب و اروپا رها سازد و فضایی آرام برای زندگی و تفکرنمودن مردم ایران فراهم سازد ،  زیرا بدترین نمونه نقص حقوق بشر، موضوع  به استعمار درآوردن ملت ها می باشد که انقلاب اسلامی با کمک گرفتن از اسلام ، قرآن و هدایت های آن توانست به رفع این نقیصه حقوق بشری درایران بپردازد . این اتفاق در زمانی روی داد که قدرت های استعماری تصور می کردند که دیگراسلام نخواهد توانست به عنوان یک نیرو وقدرت درصحنه مسایل سیاسی وارد شود ولی امام خمینی با بهره گیری از هدایت های قرآن کریم ، این نظریه را ابطال نمود و نتیجه دیگری را رقم زد .

در ادامه مقاله آمده است که درمقابل ، قدرت های جهانی برای پیشگیری ازگسترش این تفکراسلامی و قرآنی ، دست به کارشده و درخصوص اسلام هراسی تلاش نموده اند که مهم ترین تلاش شان این است که تبلیغ می کنند که مسلمانان با توجه به باوری که نسبت به قرآن به عنوان منبع هدایت و دستور زندگی دارند ، به سوی خشنونت روی می آورند . دشمنان کوشش می کنند تا این کتاب را منشا ترویج خشنوت و افراط گرایی معرفی کنند درحالی که اصلا چنین نیست و این کتاب و مطالب قرآن کریم سرشار از مواردی است که بر علیه خشونت و در طرفداری از عدل و مساوات ، برابری انسان ها و از همه مهمتر بر ضد دیکتاتوری ، قبیله گرایی و نژاد پرستی صحبت می کند و حتی مخالف برده داری جنسی است و اتفاقا این درحالی هست که دردنیای امروز اکثر منابع مادی جهان از طرق مختلف دراختیارسفید پوستان اروپایی و آمریکایی قراردارد . لذا چون دشمنان اسلام و قرآن بیشتر از خود مسلمانان نسبت به قدرت آن آگاه هستند ، بهترین شیوه را تبلیغ بر علیه اسلام و تحت عنوان طرفدارخشنونت بودن آن و دستورات قرآن کریم دنبال می کنند وبرای اثبات این مدعا درهرگوشه ای ازجهان نیزبه حمایت از گروه های افراطی و تروریستی پرداخته تا چهره اسلام را تخریب کنند اما آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی بارها یاد آوری کرده اند که آمریکا از سنی های افراطی و انگلیس از شیعیان افراطی حمایت می کنند تا ضمن شکست وحدت بین مسلمین ، چهره خشنی از اسلام و قرآن درجهان ارایه شود .  

به هرحال این اتفاقات و این تبلیغات سوء به هیچ وجه ارتباطی با قرآن کریم و اسلام ندارد . اسلامِ مبتنی بر قرآن ، دینی سراسر رحمت و مهربانی و حامی حقوق اساسی بشر می باشد . حقوقی که ریشه در فطرت پاک انسان ها  وماهیت واقعی بشر دارد که مهمترین آن آزادی است .

مقاله در ادامه ، مواردی ازقرآن کریم که بیشترین و خالص ترین حقوق را برای انسان قائل شده اند را  همچون ؛ حق حیات و مقدس دانستن زندگی انسان ها و ارزش آنها ، حفظ کرامت وعزت نفس انسان ها  و عدالت ولزوم اجرای آن را متذکر شده است .

  لینک

https://thoothu2018.blogspot.com/2019/02/blog-post_27.html

 

 


٢١:٤٠ - شنبه ١١ اسفند ١٣٩٧    /    شماره : ٧٢٤٥١٠    /    تعداد نمایش : ٤٧خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 119934 | بازدید امروز : 67 | کل بازدید : 510707 | بازدیدکنندگان آنلاين : 11 | زمان بازدید : 1.4375