گزارش تصویری
 • مراسم بزرگداشت دهه مبارکه فجر در رایزنی فرهنگی ایران در کلمبو
  مراسم بزرگداشت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با حضور نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در محل رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در کلمبو برگزار شد.

 • دیدار حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسگر با اسقف اعظم کلیسای کاتولیک سریلانکا
  حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسگر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ساعتی قبل با کاردینال مالکوم رانجیت اسقف اعظم کلیسای کاتولیک سریلانکا دیدار و گفتگو نمود.

 • گزارش دیدار نماینده ولی فقیه با پروفسور راهولا انونایاکا ترو
  حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسگر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت به اتفاق سرپرست رایزنی فرهنگی ایران در کلمبو با پروفسور راهولا انونایاکا ترو از رهبران بودایی سریلانکا دیدار و گفتگو نمود.

 • گزارش تصویری دیدار حجت الاسلام قاضی عسگر از حوزه عملیه زینبیه و مراکز شیعی شرق سریلانکا
  حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر در ادامه سفر به سریلانکا از حوزه علمیه خواهران شهر پلوناروا و حسینیه شیعیان شهر والاچینا بازدید کرد.

 • بازدید نماینده ولی فقیه از پروژه فنی - مهندسی در دست اجرای ایران در سریلانکا
  حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر از روند اجرایی پروژه آب رسانی و ساخت سد توسط مهندسان ایرانی در سریلانکا بازدید کرد.

 • بازدید نماینده ولی فقیه درامور حج از دو مرکز شیعیان در سریلانکا
  حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر در ادامه سفر به سریلانکا از حوزه علمیه خواهران شهر پلوناروا و حسینیه شیعیان شهر والاچینا بازدید کرد.

 • برگزاری مراسم بزرگداشت دهه مبارکه فجر در رایزنی فرهنگی ایران در کلمبو
  مراسم بزرگداشت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در کلمبو برگزار می گردد.

 • روحانی فرارسیدن سالگرد استقلال سریلانکا را تبریک گفت
  رئیس‌جمهور در پیامی به "مایتریپالا سیریسنا" رئیس‌جمهور دموکراتیک سوسیالیستی سریلانکا، فرا رسیدن شصت و نهمین سالگرد استقلال این کشور را به وی، دولت و مردم سریلانکا تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که روابط تهران - کلمبو در راستای منافع متقابل دو ملت، بیش از پیش گسترش یابد.

صفحه اصلی > نمایش اخبار سایت 


  چاپ        ارسال به دوست

مقاله

مقاله « انقلاب ایران ، انقلابی در ماهیت »

روزنامه دیلی میرور  daily mirror  مورخ ششم فوریه 2019 ( 17 بهمن ) اقدام به چاپ مقاله ای تحت عنوان « انقلاب ایران ، انقلابی در ماهیت » نمود . نویسنده دراین مقاله بیان داشته ، انقلاب ایران وارد چهل سالگی اش شده است . بقای جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی پس ا زچهل سال  نشا ن از بلوغ و رشد سیاسی رهبران ایران و ناشی ازموفقیت های دیپلماتیک آنان می باشد که البته با حمایت مردم این موفقیت را به دست آورده اند. جمهوری اسلامی تا کنون حوادث گوناگونی مثل کودتا ، ترور رهبران ، شورش های برخی گروه های جدایی طلب ، جنگ که طولانی ترین جنگ در قرن بیستم تلقی می شود و سپس تحریم اقتصادی را پشت سر گذاشته و ا ز همه این بحران ها موفق عبور نموده و به عنوان یک قدرت منطقه ای ظهور پیدا کرده است .

انقلاب ایران به عنوان انقلابی که ، توسط یک گروه سیاسی و یا چریکی انجام شده باشد نیست ، این یک قیام مردمی و عمومی بوده که توسط میلیون ها انسان و به رهبری امام خمینی هدایت شده و درآن هیچکس به دنبال منافع شخص اش نبوده است . انقلاب ایران در همه ابعاد جامعه ، سیاست، اقتصاد، فرهنگ، آموزش، ورزش، هنر و غیره رخ داده و تاثیر گذاشته است . مردم ایران این انقلاب را جایگزین حکومت دیکتاتوری شاه کردند . قدرت های غربی همیشه از سلطنت درایران حمایت کرده اند اما اکنون تبدیل به منتقدان ایران پس از انقلاب اسلامی شده اند و درهرتوطئه ای برعلیه ایران مشارکت دارند ، توطئه هایی نظیر انفجار دفتر نخست وزیراین کشور ، تروررئیس قوه قضاییه ایران به همرا ه هفتاد نفرازکارد های برجسته کشور و بعد هم حمله صدام . درزمان وقوع این توطئه ها ، غربی ها به هیچ عنوان این حوادث را محکوم نکرده اند .

انقلاب اسلامی همچنین دست شرکت های غربی را از منابع  نفتی ایران کوتاه کرد و خیلی واضح است که استقلال اقتصادی ایران ، خوشایند غرب نیست و با سلاح تحریم می خواهند این استقلال را از بین ببرند . ایران درخصوص مسایل آموزش عالی تحولاتی را پدید آورده و در خصوص پیشرفت های علمی  نیز به پیشرفت های مطلوبی رسیده است .

نویسنده درپایان ، یاد آور شده که ایران همواره دوست سریلانکا بوده و این موضوع را درزمان سختی ها ومشکلات ، مثل حمایت از دولت مرکزی در زمان جنگ طولانی داخلی اثبات نموده است .


٢١:٥٨ - چهارشنبه ١٧ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٧٢٣١٠٨    /    تعداد نمایش : ٧٣خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 119926 | بازدید امروز : 57 | کل بازدید : 510697 | بازدیدکنندگان آنلاين : 9 | زمان بازدید : 1.1719