گزارش تصویری
 • مراسم بزرگداشت دهه مبارکه فجر در رایزنی فرهنگی ایران در کلمبو
  مراسم بزرگداشت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با حضور نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در محل رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در کلمبو برگزار شد.

 • دیدار حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسگر با اسقف اعظم کلیسای کاتولیک سریلانکا
  حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسگر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ساعتی قبل با کاردینال مالکوم رانجیت اسقف اعظم کلیسای کاتولیک سریلانکا دیدار و گفتگو نمود.

 • گزارش دیدار نماینده ولی فقیه با پروفسور راهولا انونایاکا ترو
  حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسگر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت به اتفاق سرپرست رایزنی فرهنگی ایران در کلمبو با پروفسور راهولا انونایاکا ترو از رهبران بودایی سریلانکا دیدار و گفتگو نمود.

 • گزارش تصویری دیدار حجت الاسلام قاضی عسگر از حوزه عملیه زینبیه و مراکز شیعی شرق سریلانکا
  حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر در ادامه سفر به سریلانکا از حوزه علمیه خواهران شهر پلوناروا و حسینیه شیعیان شهر والاچینا بازدید کرد.

 • بازدید نماینده ولی فقیه از پروژه فنی - مهندسی در دست اجرای ایران در سریلانکا
  حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر از روند اجرایی پروژه آب رسانی و ساخت سد توسط مهندسان ایرانی در سریلانکا بازدید کرد.

 • بازدید نماینده ولی فقیه درامور حج از دو مرکز شیعیان در سریلانکا
  حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر در ادامه سفر به سریلانکا از حوزه علمیه خواهران شهر پلوناروا و حسینیه شیعیان شهر والاچینا بازدید کرد.

 • برگزاری مراسم بزرگداشت دهه مبارکه فجر در رایزنی فرهنگی ایران در کلمبو
  مراسم بزرگداشت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در کلمبو برگزار می گردد.

 • روحانی فرارسیدن سالگرد استقلال سریلانکا را تبریک گفت
  رئیس‌جمهور در پیامی به "مایتریپالا سیریسنا" رئیس‌جمهور دموکراتیک سوسیالیستی سریلانکا، فرا رسیدن شصت و نهمین سالگرد استقلال این کشور را به وی، دولت و مردم سریلانکا تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که روابط تهران - کلمبو در راستای منافع متقابل دو ملت، بیش از پیش گسترش یابد.

صفحه اصلی > نمایش اخبار سایت 


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار و گفتگو

ملاقات با رئیس دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی دانشگاه « روهانا »

 

مورخ 4/8/97  با دکتر « اوپالی پانی لاگه »  Upali Pannilage  رئیس دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی دانشگاه « روهانا » Ruhuna      درمحل این دانشکده دیدار و گفتگو شد .  دراین دیدار ضمن آشنایی با فعالیت های این دانشگاه و دانشکده علوم انسانی درخصوص زمینه های همکاری مشترک بین نمایندگی فرهنگی و این دانشکده نیزگفتگو به عمل آمد و متقابلا نوع فعالیت ها و وظایف سازمان متبوع ورایزنی فرهنگی به اطلاع ایشان رسانده شد . با توجه به عزیمت رئیس این دانشگاه به ایران در سال گذشته ، وی افزود ، پس از بازگشت به سریلانکا کاملا دیدگاه وی راجع به ایران تغییر کرده و با تصورات قبلی اش کاملا متفاوت بود . دراین خصوص توضیح داده شد ، ایران پس از تشکیل جمهوری اسلامی ، چهل سال است که آماج تبلیغات منفی از سوی غرب و آمریکا قرار دارد و قعطا چنین آمد وشد هایی به ایجاد شناخت کامل و دقیق تر کمک شایانی می نماید . همچنین با توجه به تجربه دانشگاه ها و مراکز علمی ایران درخصوص علوم اجتماعی و علوم انسانی پیشنهاد شد  تا بهره برداری از تحقیقات و مطالعات مراکز مشابه درایران را دردستور کار قراردهند .

از سوی نمایندگی ، به طور مشخص چند برنامه به رئیس دانشکده پیشنهاد گردید که مقررشد به طور متناوب در دستور کارقرارداده و پیگیری شود . در وهله اول برگزاری جشنواره فیلم ، سپس برگزاری نمایشگاه هنری و صنایع دستی و دست آخر برگزاری یک کارگاه یک روزه درخصوص آشنایی با ایران .با توجه به آمادگی رایزنی فرهنگی برای انجام هر سه پیشنهاد ، برنامه برگزاری جشنواره فیلم درهمین جلسه نهایی و ان شاالله درنیمه آذر ماه سال جاری برگزار خواهد شد .

دانشگاه روهانا در یکصد و پنجاه کیلومتری جنوب کلمبو و در محدوده شهر MATARA  قراردارد . این دانشگاه درسال 1978 تاسیس شده و با ده دانشکده ، پنجاه و هفت دپارتمان و درحدود پنج هزار دانشجو به فعالیت علمی مشغول است .

دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی با هشت دپارتمان و یک صدوچهل عضو هیئت علمی به شانزده هزاروچهارصد دانشجو خدمات علمی در سطوح کارشناسی تا دکتری ارایه می نماید .

این دانشگاه سال گذشته با جامعه المصطفی (ص) تفاهم نامه همکاری امضاکرده است .

 

 


٢١:٢٤ - شنبه ٥ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٧١٤٨٦٧    /    تعداد نمایش : ٩٠خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 119969 | بازدید امروز : 130 | کل بازدید : 510770 | بازدیدکنندگان آنلاين : 1 | زمان بازدید : 1.5312